Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Korzenna: Wiosną mieszkańcy skorzystają z nowego basenu

Korzenna: Wiosną mieszkańcy skorzystają z nowego basenu

Najprawdopodobniej 1 kwietnia br. do użytku oddany zostanie basen w Korzennej.

Z zainteresowania pływaniem w ościennych gminach wynika, że na brak chętnych nie powinniśmy narzekać – mów Leszek Skowron, Wójt Gminy Korzenna.


Kwietniowy termin to efekt problemów z dostawą materiałów budowalnych. Wprowadzony w związku z pandemią lockdown spowodował, że łańcuchy dostaw zostały zerwane i zamówienia realizowane były z opóźnieniem. Firma z Łabowej, która buduje basen, zwróciła się w tej sytuacji o przedłużenie okresu realizacji prac.


Nowy termin wydaje się jak najbardziej realny. O ile nie nastąpią nadzwyczajne okoliczności, to pierwsi użytkownicy skorzystają z basenu 1 kwietnia br.


Mając swój obiekt, będziemy mogli zapewnić naszym uczniom naukę pływania, co bez własnego obiektu nie byłoby pewne. Obłożenie na basenach w Nowym Sączu i Chełmcu jest na tyle duże, że nie wszyscy zainteresowani mogą z nich korzystać. – zaznacza wójt Skowron.


Dzięki temu, że przetarg na budowę basenu rozstrzygnięto odpowiednio wcześnie, można było uzyskać atrakcyjną cenę. Realizacja inwestycji za 8,4 mln zł, dzisiaj nie wchodziłaby w grę.


Przypomnijmy. Basen zgodnie z projektem będzie miał 25 m długości oraz 9,5 m szerokości, a także trzy oznakowane tory pływackie oraz część do nauki pływania.


Jego głębokość w najpłytszym miejscu będzie miała 1,2 m, a w najgłębszym 1,8. Powierzchnia sięgnie 237 m kwadratowych. Do dyspozycji użytkowników będzie także wanna spa o powierzchni 4,9 m².


Hala pływalni zostanie wyposażona w ogrzewanie podłogowe, a obok samej niecki basenu wybudowane zostanie także zaplecze szatniowe.


Źródło: Gm. Korzenna, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować