Kradzież z włamaniem do skarbon kościelnych. Zatrzymano 38-letniego podejrzanego
Mszańscy kryminalni zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego, któremu zarzuca się serię włamań do kościelnych skarbon. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamań doszło na początku stycznia 2025 roku na terenie gminy Mszana Dolna. Łącznie skradziono co najmniej 3600 złotych z trzech kościołów. Śledczy z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej szybko podjęli działania, aby ustalić sprawcę.
15 stycznia funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego na parkingu przed jednym z kościołów. W toku śledztwa ustalono, że 38-latek działał nie tylko w powiecie limanowskim – włamań dokonywał również w gminie Kamienica oraz w gminie Łącko.
Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych, w tym dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Policja przypomina, że za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.
Źródło: KMP Limanowa
Komentarze