Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Laureaci konkursów z cyklu "Bądź jak Barbacki" nagrodzeni

Laureaci konkursów z cyklu "Bądź jak Barbacki" nagrodzeni

3 grudnia br. uroczyście zakończone zostały obchody Roku Bolesława Barbackiego zainicjowane przez Prezydenta Miasta Ludomira Handzla.

W Małej Galerii zebrali się laureaci licznych konkursów, którzy przez ostatni rok tworzyli inspirując się pracami artysty. Pośród nagrodzonych znaleźli się także uczestnicy konkursów z cyklu "Bądź jak Barbacki" ogłoszonych przez Sądecką Bibliotekę Publiczną.

Dyplomy i wyróżnienia młodym sądeczanom wręczała Magdalena Majka, zastępca prezydenta Nowego Sącza.

Konkurs "Maluj jak Barbacki" polegał na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej, przedstawiającej zwierzęta (znane z literatury lub dowolne). Miał też na celu popularyzację rysunku przedstawiającego niedźwiedzicę z niedźwiadkiem, który znajduje się w zbiorach Działu Zbiorów Regionalnych i Zabytkowych Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Rysunek ten wykonał ołówkiem 10 - letni Bolesław Barbacki.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Krystyna Kulig

II miejsce: Emilia Migacz

III miejsce: Helena Janus

Wyróżnienia: Gabriela Ruchała, Agata Ruchała

Zadaniem uczestników konkursu "Charakteryzuj jak Barbacki" było stworzenie charakteryzacji i próba upodobnienia się do swojego ulubionego bohatera książkowego. Konkurs ten nawiązywał do działalności charakteryzatorskiej Bolesława Barbackiego, współorganizatora teatru amatorskiego przy Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” (Towarzystwo Dramatyczne), gdzie pełnił rolę aktora, reżysera i scenarzysty, dbającego o charakteryzację aktorów i scenografię spektakli.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Mikołaj Kościółek

II miejsce: Liliana Chmielnicka

III miejsce: Tomasz Gwóźdź

Wyróżnienia: Milena Olszanecka, Lena Florek

Zadaniem uczestników konkursu "Ilustruj i redaguj jak Barbacki" było stworzenie odręcznego artykułu na ważny dla współczesnej młodzieży, społecznie istotny temat. Praca miały być wykonane odręcznie i samodzielnie oraz nawiązywać do artykułów publikowanych w ''Emissariuszu", którego współredaktorem był Bolesław Barbacki.

W konkursie I miejsce ex aequo zdobyli: Julia Wróbel i Marek Myszka.


Źródło: SBP

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować