Limanowscy policjanci z wizytą w przedszkolu

W minionym tygodniu policjanci z Zespołu ds. nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili kilka placówek oświatowych. Celem tych spotkań było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Limanowscy policjanci z wizytą w przedszkolu

Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Podczas spotkania policjanci mówili jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych, o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych oraz obowiązku jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami.


Dzieci dowiedziały się jak należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz poznali zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.


Mundurowi przypomnieli również najmłodszym numery alarmowe do służb, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego.


Przypominany dyrektorom szkół i placówek o możliwości udziału policjanta w spotkaniu profilaktycznym.


Zgłoszenia w formie wniosku prosimy kierować do Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Poicji w Limanowej pisemnie lub poczta elektroniczną na adres : kpp@limanowa.policja.gov.pl


Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować