Limanowska biblioteka wzbogaci zbiory dzięki dotacji ministerstwa

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej pozyskała 27 192 zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowych książek. Dzięki dofinansowaniu oferta biblioteczna wzbogaci się o najnowsze publikacje w formie tradycyjnej oraz cyfrowej.

Limanowska biblioteka wzbogaci zbiory dzięki dotacji ministerstwa
Limanowska biblioteka wzbogaci zbiory dzięki dotacji ministerstwa. Fot. ilustracyjna

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej otrzymała wsparcie finansowe z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości wydawniczych. W tym roku instytucja pozyskała kwotę 27 192 zł, która pozwoli na wzbogacenie oferty książkowej dla mieszkańców.

Biblioteka, kontynuując swoją wieloletnią współpracę z programem „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0”, skupi się w szczególności na Priorytecie 1 – zakupie nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Celem jest zapewnienie stałego napływu aktualnych publikacji oraz zwiększenie atrakcyjności bibliotecznej oferty.

Środki przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostaną wykorzystane w ramach zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0.” Dzięki temu mieszkańcy Limanowej będą mogli korzystać z jeszcze bogatszej i bardziej różnorodnej oferty literatury w tradycyjnej i cyfrowej formie.


Źródło: Fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować