Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

LO w Grybowie nawiązało współpracę z Technikum Budowlanym w Daugavpils na Łotwie

LO w Grybowie nawiązało współpracę z Technikum Budowlanym w Daugavpils na Łotwie

Liceum Ogólnokształcące w Grybowie właśnie nawiązało współpracę z Technikum Budowlanym w Daugavpils na Łotwie. Umowę podpisali: dyrektor grybowskiego LO dr Tomasz Walicki oraz dyrektor Ināra Ostrovska w czasie konferencji prowadzonej poprzez platformę "Zoom".

Bardzo się cieszę z nawiązanej współpracy - mówi dyrektor LO w Grybowie dr Tomasz Walicki. - Dyneburg oraz region Łatgalii są Polakom historycznie bliskie. Na tych terenach około 30 procent społeczeństwa stanowi ludność pochodzenia polskiego. Tym bardziej cieszy, że możemy rozwijać współpracę z korzyścią dla obydwu szkół, dla uczniów i nauczycieli.


Pierwszym etapem, w przypadku zniesienia wszystkich obostrzeń, będzie zorganizowanie miesięcznych praktyk zawodowych dla grupy uczniów z Łotwy w firmach i przedsiębiorstwach w Powiecie Nowosądeckim.


Chcielibyśmy też wyjechać z naszą młodzieżą do Dyneburga na wymianę edukacyjną – dodaje dyrektor dr Tomasz Walicki. - Planujemy spotkać się z Polakami mieszkającymi w tym regionie.


Umowa zakłada współpracę pomiędzy placówkami w zakresie wymiany doświadczeń, uczniów i nauczycieli, doskonalenia procesu edukacyjnego oraz promowania otwartości na kulturę innego kraju. Zaplanowane są projekty, w ramach których uczniowie będą brać udział w wydarzeniach, konkursach i imprezach promujących zdrowy styl życia i rozwijających osobowość młodych ludzi.


Źródło: SPNS, fot. LO Grybów

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować