Pogoda Nowy Sącz

28

Dzisiaj jest: 28. 09. 2023 Dni od początku roku: 270 Dni do końca roku: 94
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Łososina Dolna: 55-latek pędził bimber. Wpadł na gorącym uczynku

Łososina Dolna: 55-latek pędził bimber. Wpadł na gorącym uczynku

Łososińscy policjanci zlikwidowali przydomową nielegalną bimbrownię. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych zajmowanych przez 55-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. urządzenia i akcesoria służące do nielegalnej produkcji trunków, 90 litrów alkoholu oraz beczkę z zacierem przygotowanym do destylacji.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej otrzymali informację, że jeden z mieszkańców na terenie swojej posesji może produkować nielegalny alkohol. Postanowili to sprawdzić i kilka dni temu, złożyli 55-latkowi niezapowiedzianą wizytę.


W trakcie przeszukania w pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze natrafili aparaturę do wytwarzania alkoholu, plastikowe i szklane pojemniki, beczkę z zacierem przygotowanym do destylacji oraz 90 litrów wyprodukowanego bimbru.


55-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego zajmując się tym procederem dopuścił się przestępstwa wyrabiania alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru producentów, za co grozi mu teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować