Małopolska Noc Naukowców z sądeckimi policjantami

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców w kampusie Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University spotkali się z uczestnikami tego wyjątkowego wydarzenia. Mundurowi m.in. zdradzili tajniki pracy technika kryminalistyki, promowali bezpieczeństwo oraz zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji.

Małopolska Noc Naukowców z sądeckimi policjantami

Tegoroczna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców została zorganizowana 29 września br. i przyciągnęła do sądeckiej uczelni prawdziwe tłumy. Dzieci, młodzież, a także dorośli chętnie korzystali z bogatej oferty przygotowanych atrakcji i konkursów. Swoje stoisko promocyjne przygotowali również policjanci sądeckiej komendy, która była jednym z partnerów wydarzenia.


Goście Małopolskiej Nocy Naukowców, poznając tajniki pracy technika kryminalistyki, dowiedzieli się m.in. jak fachowo nazywają się poszczególne rodzaje śladów oraz w jaki sposób zbierane są z miejsca zdarzenia, a na pamiątkę tego spotkania mogli odbić swoje odciski palców na specjalnym dyplomie.


Ponadto funkcjonariuszka Wydziału Prewencji przypominała najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa, natomiast młodzież zachęcała do wstąpienia w szeregi Policji, opowiadając o specyfice zawodu policjanta oraz o codziennej służbie.


Jednym z największych zainteresowań cieszyły się pokazy policyjnego sprzętu i wyposażenia, które były dostępne dla zwiedzających. Uczestnicy mogli przymierzyć kamizelkę kuloodporną, hełm, rękawice czy kajdanki, a także obejrzeć radiowóz i motocykl służbowy. Niektórzy nawet mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na symulatorze broni palnej.


Małopolska Noc Naukowców była doskonałą okazją do promocji Policji jako atrakcyjnego pracodawcy oraz do nawiązania kontaktu z lokalną społecznością. Policjanci podkreślali, że ich praca jest nie tylko odpowiedzialna i wymagająca, ale także ciekawa i pełna wyzwań.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować