Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Małopolskie szpitale otrzymały sprzęt i środki ochrony o wartości 5 mln zł

Małopolskie szpitale otrzymały sprzęt i środki ochrony o wartości 5 mln zł

Urządzenia do dekontaminacji, maszyny czyszczące, bramki do pomiaru temperatury ciała, łóżka do transportu chorych, wózki reanimacyjne, aparaty USG i EKG, defibrylatory, specjalistyczne pompy, monitory oraz lampy, pościel medyczna, środki dezynfekcyjne i wyroby medyczne – to jedynie część sprzętu, który został dostarczony do małopolskich szpitali w ciągu ostatnich czterech tygodni.

 

Zakupy te - o łącznej wartości ponad 5 mln zł - zostały dofinansowane ze środków unijnych. Zrealizowano je w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.


Do partnerów projektu Małopolska Tarcza Antykryzysowa w ramach pakietu medycznego docierają kolejne dostawy zakupionego sprzętu. W ostatnich tygodniach wyposażenie trafiło m.in. do jednostek w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Zakopanem, Nowym Targu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej, Krynicy-Zdroju oraz Wadowicach.

 

 • Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie otrzymał sprzęt o łącznej wartości ponad 1,1 mln zł. Wśród dostarczonych do jednostki urządzeń znalazły się m.in. cztery mobilne łóżka do transportu chorych na SOR, myjnia endoskopowa, aparat do hemofiltracji, aparat USG, oraz bronchofiberoskop. Szpital otrzymał także środki ochrony, m.in. rękawice, maski i fartuchy.
 • Do Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu dostarczono m.in. specjalistyczny aparat mobilny z ramieniem C-Cios Fusion, dziewięć łóżek do intensywnej terapii oraz kapnografy. Łączna wartość sprzętu to ponad 800 tys. zł.
 • Do ZOZ w Suchej Beskidzkiej trafiły zakupy o wartości ponad 600 tys. zł. To m.in. bronchoskopy (intubacyjny przenośny oraz diagnostyczny), przewoźny aparat RTG oraz echokardiograf.
 • Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu otrzymał m.in. aparaty RTG i USG, wózek reanimacyjny, monitor funkcji życiowych, bronchofiberoskop i defibrylator. Wartość wszystkich urządzeń to blisko 500 tys. zł.
 • Do ZOZ w Oświęcimiu dostarczono sprzęt o wartości ponad 480 tys. zł. Wśród zakupionych urządzeń znalazły się m.in. trzy wózki anestezjologiczne, aparaty USG, defibrylator, monitor hemodynamiczny, kardiomonitory, a także materace przeciwodleżynowe.
 • Szpital Miejski Specjalistyczny im. G. Narutowicza w Krakowie otrzymał sprzęt o wartości ponad 450 tys. zł. To m.in. bramka do pomiaru temperatury ciała, myjnie dezynfekcyjne, aparaty USG i EKG, automatyczne urządzenie do kompresji klatki piersiowej w trakcie resuscytacji oraz defibrylatory z wyposażeniem.
 • Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie odebrał dostawy sprzętu o łącznej wartości blisko 400 tys. zł. Wśród zakupionych urządzeń znalazły się m.in. aparaty EKG i USG, aparaty do tlenoterapii donosowej, kardiomonitory, specjalistyczne pompy (strzykawkowe, infuzyjne, perystaltyczne) oraz wózek anestezjologiczny. Szpital otrzymał również sprzęt i środki do dezynfekcji, a także pościel medyczną.
 • Do Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie dostarczono sterylizator o wartości ponad 200 tys. zł.
 • Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem otrzymał m.in. maszynę czyszczącą, aparaty do dekontaminacji parą, aparaty EKG, kardiomonitory, pompy infuzyjne i lampy bakteriobójcze. Wśród zakupionego wyposażenia znalazły się także: pościel medyczna, środki do dezynfekcji wyroby medyczne. Łączna wartość dostaw to ponad 200 tys. zł.
 • Do Małopolskiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego im. prof. B. Frańczuka trafiły kardiomonitory o wartości ponad 180 tys. zł.
 • Do ZZOZ w Wadowicach dostarczono myjnię-dezynfektor oraz kardiomonitory z centralą monitorującą. Ich wartość to ponad 100 tys. zł.
 • Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna w Krakowie otrzymała m.in. rękawiczki, maseczki, przyłbice, pościel flizelinową oraz zapas preparatów do dezynfekcji. Koszt tych zakupów to ponad 50 tys. zł.
 • Do Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy-Zdroju trafiły urządzenia o łącznej wartości ponad 20 tys. zł: kardiomonitory oraz myjka ultradźwiękowa.

 

Źródło i fot. UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować