Mieszkańcy gminy Łącko mają nowoczesne Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej

Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku to nowy obiekt, który służyć będzie mieszkańcom gminy Łącko i okolic. Został on oficjalnie otwarty w obecności wielu znamienitych gości, w tym starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i senatora Wiktora Durlaka. Starosta wyraził swoje uznanie dla wójta gminy Łącko Jana Dziedzinie, który zainicjował budowę tak potrzebnego miejsca kultury i edukacji.

Mieszkańcy gminy Łącko mają nowoczesne Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej
To jest piękny i funkcjonalny obiekt, który na pewno będzie przyciągał ludzi zainteresowanych sztuką i tradycją regionalną. Gratuluję panu wójtowi tej wizji i determinacji! Obiekty kulturalne to nie tylko sale koncertowe czy biblioteki, to także miejsca spotkań, wymiany doświadczeń i rozwoju osobistego. Cieszę się, że na terenie naszego powiatu powstało tak nowoczesne Centrum – powiedział starosta Marek Kwiatkowski. - Jako starosta dbam o to, aby kultura była dostępna dla wszystkich mieszkańców Sądecczyzny i aby nie zanikły nasze piękne zwyczaje i obrzędy.

Wśród gratulujących znaleźli się również: marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski z radnymi Sejmiku, przedstawiciel wojewody małopolskiego, starosta olsztyński Andrzej Abako, burmistrzowie i wójtowie, przedstawiciele różnych instytucji i przyjaciele Łącka.

Na scenie wystąpiły zespoły regionalne, grupy teatralne i muzyczne, które już korzystają z nowego Centrum.

Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku to inwestycja warta ponad 30 milionów złotych. W nowym budynku znajdują się m.in.: sala koncertowo-kinowa, biblioteka, świetlica, izba regionalna, sale prób orkiestry i zespołów regionalnych oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku.

Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować