Minister Edukacji i Nauki z Medalem Polonia Minor

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek otrzymał Platynowy Medal Polonia Minor od Samorządu Województwa Małopolskiego.

Minister Edukacji i Nauki z Medalem Polonia Minor

To najwyższe wyróżnienie przyznawane przez małopolski samorząd osobom i instytucjom zasłużonym dla regionu. Minister Czarnek został doceniony za swoje działania na rzecz rozwoju edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego w Małopolsce, w tym za wspieranie utworzenia nowych kierunków lekarskich na uczelniach w Tarnowie, Nowym Sączu i Nowym Targu. Minister Czarnek odebrał medal podczas uroczystości z okazji inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, gdzie wygłosił wykład na temat roli uniwersytetów w kształtowaniu tożsamości narodowej.


Marszałek Witold Kozłowski podkreślił, że minister Czarnek był również bardzo zaangażowany w organizację III Igrzysk Europejskich, które odbyły się w Krakowie i Małopolsce w sierpniu tego roku. Marszałek zaznaczył, że dzięki współpracy z ministerstwem edukacji i nauki udało się zapewnić odpowiednie warunki dla sportowców i kibiców, a także wykorzystać potencjał małopolskich uczelni. Przykładem tego była Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, na której terenie odbywały się zawody sportowe, oraz Akademia Górniczo-Hutnicza, na której kampusie znajdowała się wioska olimpijska.


Wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Józef Gawron oraz dyrektor Kancelarii Zarządu Katarzyna Pasiut gratulowali ministerowi Czarnkowi medalu i podziękowali mu za współpracę z małopolskim samorządem.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować