Sądeckie.pl

Lubisz być na bieżąco z tym co sie dzieje na Sadecczyznie?

Zapisz Nasz Serwis w zakładkach i miej pewność stałego dostępu do rzetelnych informacji z Sądecczyzny.

Młodzi znają swoją gminę. Konkurs w Łukowicy rozstrzygnięty

W Łukowicy odbyła się III edycja Konkursu Wiedzy o Gminie. Wzięli w niej udział uczniowie ze wszystkich szkół. Zwyciężyła Angelika Sułkowska.

Młodzi znają swoją gminę. Konkurs w Łukowicy rozstrzygnięty
Młodzi znają swoją gminę. Konkurs w Łukowicy rozstrzygnięty. Fot. Biblioteka Publiczna w Łukowicy

Uczniowie z terenu gminy Łukowica po raz kolejny udowodnili, że lokalna historia i wiedza o najbliższym otoczeniu nie są im obce. W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki odbyła się trzecia edycja Konkursu Wiedzy o Gminie Łukowica, który zgromadził reprezentantów wszystkich szkół z terenu gminy.

To wydarzenie ma szczególny charakter. Uczestnicy nie tylko rywalizują, ale przede wszystkim pogłębiają wiedzę o swojej „małej ojczyźnie”. Pytania dotyczyły m.in. liczby sołectw, powierzchni gminy, lokalnych szczytów, szlaków turystycznych oraz historii regionu. Jak podkreśla wójt Bogdan Łuczkowski, tego typu inicjatywy wzmacniają lokalny patriotyzm i zachęcają młodych mieszkańców do lepszego poznania miejsca, w którym żyją.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie Joanna Juras, Jarosław Czaja oraz Stanisław Przybylski. Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów wyłoniono najlepszych uczestników.

Pierwsze miejsce zdobyła Angelika Sułkowska. Drugie miejsce przypadło Kacprowi Prymie, a trzecie Łukaszowi Tokarczykowi. Laureaci wykazali się imponującą znajomością zagadnień związanych z gminą.

Organizatorzy podkreślają wysoki poziom tegorocznej edycji i dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Słowa uznania kierują również do nauczycieli i opiekunów, którzy przygotowywali uczniów do konkursu.

Już dziś zapowiedziano kolejną edycję wydarzenia, która odbędzie się za rok.



Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować