Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Młodzieżowi Liderzy Promocji Zdrowia w ZSP w Krynicy-Zdroju propagują zdrowy styl życia

Młodzieżowi Liderzy Promocji Zdrowia w ZSP w Krynicy-Zdroju propagują zdrowy styl życia

Młodzieżowi Liderzy Promocji Zdrowia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju zakończyli właśnie tradycyjne, coroczne zajęcia integracyjne w Sidzinie.

Ruch Młodzieżowych Liderów Promocji Zdrowia powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Pedagogów i Psychologów Na Rzecz Promocji Zdrowia STOP w roku 1994. Grupy działają na obszarze powiatu nowosądeckiego w siedmiu współpracujących ze sobą szkołach-ponadpodstawowych i podstawowych.


Szkolni Liderzy Młodzieżowi niosą pomoc i propagują zdrowy styl życia, promują wśród rówieśników zdrowy styl życia bez używek, wymieniają doświadczenia poszczególnych grup działających w powiecie - mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz.


Obóz szkoleniowy organizowany co roku w Sidzinie k/Jordanowa, jest formą przygotowania młodzieży do pracy profilaktycznej na rzecz rówieśników (mediacje rówieśnicze, przeciwdziałanie zagrożeniom związanymi z substancjami psychoaktywnymi, przeciwdziałanie presji rówieśniczej, itp.).


Jest to również sposób na wyposażenie młodych ludzi w postawy i umiejętności psychospołeczne, stanowiące czynnik chroniący ich przed negatywnymi oddziaływaniami środowisk patogennych. W czasie obozu duży nacisk kładzie się na oddziaływania wzmacniające poczucie przynależności, bezpieczeństwa i akceptacji, działania integrujące młodzież.


Podczas tygodniowego spotkania i szkolenia Liderów zorganizowano Heppening Stop Przemocy. Odbyły się zajęcia warsztatowe i relaksacyjne, zainscenizowano wesoły pokaz mody, odbyła się również wycieczka integracyjna do Energylandii.


Opiekunem Młodzieżowych Liderów Zdrowia w ZSP Krynica-Zdrój jest pedagog szkolna Agnieszka Cisek.


Źródło: SPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować