Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Mszana Dolna i Gorczański Oddział Związku Podhalan w Gminie Niedźwiedź z dofinansowaniem na rozwój turystyki i rekreacji w naszym regionie

Mszana Dolna i Gorczański Oddział Związku Podhalan w Gminie Niedźwiedź z dofinansowaniem na rozwój turystyki i rekreacji w naszym regionie

Z rezerwy ogólnej budżetu państwa udało się już zrealizować szereg ważnych inwestycji. Powstały szkoły, przedszkola, drogi. Tym razem premier Mateusz Morawiecki przyznał środki, które zostaną przeznaczone na projekty związane z rozwojem turystyki i promocją rekreacji w naszym regionie. Trafią one do powiatu limanowskiego: otrzyma je miasto Mszana Dolna oraz Gorczański Oddział Związku Podhalan im. Władysława Orkana w Gminie Niedźwiedź.

Wczoraj Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz z małopolskimi parlamentarzystami przekazali symboliczne czeki potwierdzające przyznanie tego dofinansowania. W uroczystościach uczestniczyli poseł Wiesław Janczyk oraz senator Jan Hamerski.


Oazy życia społecznego i kulturalnego oraz rozwoju turystyki

Miasto Mszana Dolna otrzyma 1 000 000 zł na inwestycję „Zagospodarowanie terenu przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej poprzez utworzenie ponadregionalnej strefy aktywnej rekreacji wraz z miejscami postojowymi”.


Natomiast do Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan im. Władysława Orkana w Gminie Niedźwiedź trafi 360 969,36 zł. Będzie to dofinansowanie realizacji zadania publicznego pn. „Budowa Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Rekreacji w Regionie Gorców w Gminie Niedźwiedź”. Obiekt powstanie w miejscowości Poręba Wielka.


Tu, w powiecie limanowskim, u podnóża Gorców i w pobliżu Beskidu Wyspowego, szczególnie ważne są inwestycje w rozwój rekreacji i turystyki. Ale w każdej gminie potrzebne są miejsca, które stają się oazami życia społecznego i kulturalnego. Dzięki decyzji Pana Premiera Mateusza Morawieckiego powstanie ponadregionalna strefa aktywnej rekreacji przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej. Stanie się ona swoistym ponadpokoleniowym miejscem spotkań dla Mieszkańców. Z kolei drugi projekt – Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Rekreacji w gminie Niedźwiedź – ma ogromne znaczenie dla rozwoju ruchu turystycznego i kulturalnego oraz odkrywania piękna Gorców – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Projekty ważne dla Mieszkańców

O te projekty zabiegali małopolscy parlamentarzyści. Punktem wyjścia zawsze są rozmowy z Mieszkańcami. Wiemy, że te inwestycje są ważne dla lokalnych społeczności: potrzebne i wyczekiwane. Dzięki temu, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego postawił na ideę zrównoważonego rozwoju, właśnie takie projekty jak ten w Mszanie Dolnej czy w gminie Niedźwiedź mogą doczekać się realizacji – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Jak podkreślali również małopolscy parlamentarzyści, obydwie inwestycje to przykłady doskonałej współpracy na poziomie lokalnym i kierowania rządowych środków na projekty służące dobru wspólnemu: integracji społecznej i rozwijania potencjału regionu.


To wspaniały dzień dla wszystkich osób, które korzystają z zasobów Biblioteki w Mszanie Dolnej. Pan Premier przekazał ze swojej rezerwy 1 mln zł na rozbudowę i modernizację zaplecza logistycznego, parkingu oraz małego amfiteatru i sceny. To rozszerzenie spektrum możliwości, jakie daje to miejsce. Wiem, że jest to uczęszczane przez wielu zainteresowanych czytelnictwem mieszkańców Mszany Dolnej - młodzieży, dzieci, osób starszych. Przy Bibliotece, która ma w swoich zasobach 38 tys. książek, powstanie swoisty uniwersytet. To wspaniałe miejsce, gdzie mogą odbywać się zdarzenia o charakterze integracyjnym i kulturalnym. Ogromne się cieszę, że te środki trafiły do Mszany Dolnej. Niech służą tutaj jak najlepiej – mówił poseł Wiesław Janczyk w Mszanie Dolnej.


Jestem niezmiernie wdzięczny Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że z rezerwy Pana Premiera trafiły środki na ten znajdujący się za nami obiekt. W tym obiekcie będzie realizowane to hasło, orkanowskie powiedzenie, którym górale zawsze się posługują: tradycja jest twoją godnością, synu chłopski - podkreślał senator Jan Hamerski w Porębie Wielkiej.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować