Muszyna: na ul. Lipowej samochód osobowy wypadł z drogi i dachował

10 kwietnia o godzinie 8.45 zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) w Krynicy Zdroju oraz Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Muszyna zostały zadysponowane do działań w Muszynie na ulicę Lipową.

Muszyna: na ul. Lipowej samochód osobowy wypadł z drogi i dachował

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na łuku drogi doszło do uderzenia samochodu osobowego w przydrożny znak drogowy i do dachowania. Uszkodzony pojazd znajdował się w przydrożnym rowie melioracyjnym w całości poza obrysem jezdni. Wycieków nie stwierdzono. Samochodem podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd o własnych siłach i przebywała pod opieką ratowników medycznych Pogotowia, którzy przybyli na miejsce zdarzenia.

Działania strażaków polegały na:

Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

Kierowaniu wahadłowym ruchem drogowym.

Aby uzyskać dostęp do akumulatora uszkodzonego pojazdu, postawiono go na koła za pomocą wyciągarki samochodowej. Następnie odłączono zasilanie w pojeździe, a z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe. Zastępy z JRG zakończyły swoje działania, a zastęp OSP przejechał do zatoczki, oczekując na przyjazd pomocy drogowej i udrożniając ruch w obu kierunkach. Po zabraniu uszkodzonego pojazdu działania straży zakończono. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Fot. JRG w Krynicy Zdroju


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować