Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Mystkowianie z wyróżnieniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Mystkowianie z wyróżnieniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Pan Benedykt Poręba - kierownik Zespołu Regionalnego „Mystkowanie”, Pan Patryk Rutkowski - etnolog, badacza kultury ludowej, pedagog, wychowawca i choreograf Zespołu, a także cały Zespół Regionalny „Mystkowianie” otrzymali od Ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, prof. Piotra Glińskiego prestiżowe, honorowe wyróżnienie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Z wnioskiem o przyznanie wystąpiło Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej z siedzibą w Krakowie.

Z tej okazji Andrzej Stanek-Wójt Gminy Kamionka Wielka, podczas Biesiady Karpackiej w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu przekazał wyróżnionym okolicznościowe listy gratulacyjne z wyrazami uznania za wybitne zasługi i osiągnięcia w krzewieniu i upowszechnianiu naszej, regionalnej kultury, która jest niezbywalną częścią dziedzictwa i kultury narodowej.


Gospodarz gminy podziękował za trud i niezwykłe zaangażowanie w działania zachowujące nasze regionalne obyczaje, za popularyzację i promowanie piękna i folkloru naszej małej ojczyzny w Polsce i poza jej granicami. Odznaczonym życzył pomyślności, zdrowia oraz dalszej wspaniałej aktywności twórczej na niwie popularyzacji kultury naszych ojców.

***
Odznakę - wyróżnienie „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaje się osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Nadaje ją minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Jest to honorowe wyróżnienie za szczególne zasługi w zakresie działalności społecznej, stanowiącej istotny wkład w rozwój literatury, teatru, fotografii, malarstwa i innych dziedzin kultury.


Źródło: Gm. Kamionka Wielka

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować