MZD złożył wniosek o dofinansowanie dwóch aktywnych przejść dla pieszych

MZD złożył wniosek o dofinansowanie dwóch aktywnych przejść dla pieszych

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu złożył wniosek o dofinansowanie ze środków Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego z Programu Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem Bezpieczniej" im. Wł. Stasiaka na lata 2018 - 2020 na wykonanie dwóch tak zwanych „aktywnych” przejść dla pieszych. Koszt planowanej inwestycji to około 140 tysięcy zł. 

 

- Zapewnienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych to bardzo ważny element organizacji ruchu drogowego – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Konicki. - Aktywne przejście dla pieszych mają na celu ochronę pieszego w momencie, gdy znajduje się na przejściu lub w jego bezpośredniej okolicy. Kierowca auta, które zbliża się do takiego przejścia, otrzymuje informację o prędkości z jaką się porusza samochód oraz ostrzeżenie świetlne o pieszych, którzy zamierzają przejść na drugą stronę ulicy. Sygnały ostrzegawcze tego rodzaju przejść aktywują się wtedy, kiedy zbliżają się do niego auta lub piesi. 
 

Drogowcy we współpracy z policją wytypowali dwa najbardziej niebezpieczne przejścia, na których planowane są inwestycje. To przejście przy zbiegu ulic Królowej Jadwigi – Poniatowskiego oraz Al. Wolności w rejonie ulicy Żeromskiego.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować