Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Na Miejskiej Górze powstanie ścieżka spacerowa w koronach drzew

Na Miejskiej Górze powstanie ścieżka spacerowa w koronach drzew

Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek w towarzystwie skarbnika Bogumiły Klimczak i zastępcy - Kazimierza Gizickiego, zawarł umowę z firmą Budownictwo Mosty Drogi BMD Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu, reprezentowaną przez prezesa zarządu Pawła Nowaka. 

 

Przedmiotem umowy jest realizacja projektu ścieżki spacerowej na Miejskiej Górze. Kilka dni wcześniej, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Starego Sącza podjęto decyzję o przesunięciu w budżecie ponad 1,2 mln złotych na realizację inwestycji. Stary Sącz otrzyma również dofinansowanie w wysokości 1 000 000 euro (ok. 4,2 mln zł), stanowiących 85% całkowitego kosztu inwestycji. 

 

W ocenie burmistrza Starego Sącza, projekt spacerowej ścieżki w koronach drzew poprawi prestiż miasta i będzie wyjątkowym miejscem dla mieszkańców, zaś dla turystów jedną z atrakcji wartych zobaczenia. Ścieżka w koronach drzew uatrakcyjni przestrzeń publiczną. Burmistrz Starego Sącza dodał, że bliźniacza inwestycja jest realizowana w Lewoczy - partnerskiego miasta Starego Sącza położonego na Słowacji. 

 

Burmistrz zapewnił mieszkańców Starego Sącza, Mostek, Gołkowic, Moszczenicy Wyżnej i Niżnej, że decyzja Rady Miejskiej o przesunięciu środków w miejskim budżecie nie wpłynie na realizację budowy kanalizacji. 

 

Źródło i Fot. Urząd Miejski Stary Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować