Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Nabór wniosków na restrukturyzację małych gospodarstw

Nabór wniosków na restrukturyzację małych gospodarstw

Już od dnia 28 lutego 2019 r. ruszy nabór wniosków o dofinansowanie na restrukturyzację małych gospodarstw rolnych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie oceniać wnioski według kilku istotnych kryteriów. 

 

Dofinansowanie będzie przyznawane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Dotacja w wysokości 60.000 zł jest przeznaczona dla rolników, którzy zdecydowali się na rozwój swojego gospodarstwa rolnego oraz są gotowi na wprowadzenie zmian poprawiających rentowność i konkurencyjność swojego gospodarstwa.


Program odpowiada potrzebom małych gospodarstw z obszaru województwa małopolskiego oraz będzie dla nich szansą na rozwój. Dofinansowanie ma na celu zwiększenie wartości gospodarstwa oraz poprawę jakości życia mieszkańców wsi. 

 

Ocena wniosków dokonywana przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie dokonywana na podstawie takich kryteriów, jak rodzaj planowanej produkcji, docelowa wielkość gospodarstwa, kwalifikacje zawodowe oraz wiek wnioskodawcy. W ramach każdego kryterium wnioskodawcy będą przyznawane punkty, które następnie zostaną zsumowane. 

 

W oparciu o sumę przyznanych punktów zostanie ustalona kolejność przysługiwania pomocy finansowej. 

 

Źródło: Miasto Stary Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować