Osiedle przy ul. Bednarczyka nabiera kształtów. Prace na finiszu
W Limanowej powstaje nowoczesne osiedle mieszkaniowe przy ul. Biskupa Piotra Bednarczyka. Burmistrz miasta, Jolanta Juszkiewicz, odwiedziła niedawno plac budowy, gdzie prace weszły już w końcową fazę – gotowe są elewacje, montowane są balkony i prowadzone instalacje wewnętrzne.
Docelowo mieszkańcy otrzymają 104 mieszkania „pod klucz”, o powierzchni od 28 do 67 m². Inwestycja, warta ponad 36 mln zł, w dużej części została sfinansowana z Rządowego Programu Mieszkania Komunalne.
Nowe bloki zostaną wyposażone w windy, co ułatwi codzienne funkcjonowanie seniorom i rodzinom z dziećmi. Zaplanowano również miejsca parkingowe i przestrzenie wspólne, które podniosą komfort życia mieszkańców.
Zakończenie prac przewidziano na początek 2026 roku. Zasady ubiegania się o lokale dostępne są tutaj.
Źródło: Fot. Miasto Limanowa
Komentarze