Nowa kanalizacja i wodociąg w Łącku. Rusza inwestycja na os. Podgrabie
Gmina Łącko nie zwalnia tempa w rozwoju infrastruktury. W lipcu 2025 roku podpisano umowę na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na osiedlu Podgrabie. To kolejny krok w stronę poprawy jakości życia mieszkańców.
W ramach inwestycji powstanie niemal 1 km nowej kanalizacji sanitarnej oraz około 700 metrów sieci wodociągowej z przyłączami. Nowa infrastruktura zostanie połączona z już istniejącą siecią w Łącku, co umożliwi lepszy dostęp do podstawowych usług komunalnych.
Za realizację projektu odpowiada firma Usługi Sprzętowe i Budowlane Aleksander Lachor z Kłodnego. Koszt prac wynosi 489 488 zł, a zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2025 roku.
Rozbudowa sieci to odpowiedź na dynamiczny rozwój zabudowy w tej części gminy i rosnące potrzeby mieszkańców.
Źródło: Fot. ilustracyjna
Komentarze