Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Nowe fakty w sprawie pożaru samochodu osobowego w Tyliczu

Nowe fakty w sprawie pożaru samochodu osobowego w Tyliczu

27 września na DK75 w Tyliczu doszło do pożaru samochodu osobowego (o czym informowaliśmy TUTAJ), którym podróżowali Ukrainiec oraz czterech obcokrajowców. Cała piątka odniosła obrażenia i trafiła do szpitala.

Tego samego dnia służba dyżurna Placówki Straży Granicznej w Tarnowie została poinformowana przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Krynicy-Zdrój o tym wypadku samochodowym. Pogranicznicy udali się na miejsce zdarzenia.

W związku z podejrzeniem, że  poszkodowanymi mogli być cudzoziemcy spoza strefy Schengen, na miejsce pożaru oraz do szpitali skierowano funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Tarnowie. Po przeprowadzeniu kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski zatrzymano 4 mężczyzn - obywateli Sri Lanki.  

Ustalono, że 27 września br. w miejscowości Muszynka cudzoziemcy przekroczyli wbrew przepisom granicę Rzeczypospolitej Polskiej ze Słowacji do Polski poruszając się samochodem osobowym, nie posiadając dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej.

Mężczyznom przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 264 § 2 Kodeksu karnego (przekroczenie wbrew przepisom granicy RP z użyciem przemocy, groźby, podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami).

Podczas przesłuchania cudzoziemcy przyznali się do zarzucanego im przestępstwa oraz poddali się dobrowolnie karze. Jednocześnie wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania ich do powrotu.

Postanowieniami Sądu Rejonowego w Tarnowie 4 obywateli Sri Lanki zostało umieszczonych w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim, celem prowadzenia dalszej procedury identyfikacyjnej oraz zabezpieczenia czynności administracyjnych.

Wobec kierującego pojazdem obywatela Ukrainy czynności prowadzi Komisariat Policji w Krynicy Zdroju.

 

Źródło: KaOSG, fot. PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować