Nowe Impulsy 2 sądeckiego Newagu dla województwa Podkarpackiego

Podkarpackie Koleje Autonomiczne (PKA) podpisały dwie umowy z firmą Newag na dostawę dwunastu nowoczesnych pociągów. Cztery z nich to hybrydy, które mogą jeździć zarówno pod napięciem, jak i na silnikach spalinowych. Pozostałe osiem to elektryczne zespoły trakcyjne typu IMPULS 2. Wartość obu umów to ponad 415 mln zł.

Nowe Impulsy 2 sądeckiego Newagu dla województwa Podkarpackiego

Hybrydy będą przeznaczone do obsługi linii Rzeszów – Dębica – Mielec, gdzie część trasy nie jest zelektryfikowana. Dzięki temu pasażerowie nie będą musieli przesiadać się na inny pociąg. Hybrydy mają po trzy wagony i mogą pomieścić 300 osób, w tym 140 na miejscach siedzących. Są klimatyzowane, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone w system informacji pasażerskiej.


Elektryczne zespoły trakcyjne typu IMPULS 2 mają po cztery wagony i mogą pomieścić 400 osób, w tym 192 na miejscach siedzących. Są również klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone w system informacji pasażerskiej. Dodatkowo, PKA otrzyma symulator jazdy do szkolenia maszynistów.


Obie umowy przewidują sześcioletni okres gwarancyjny i serwisowy dla dostarczonych pojazdów. Pierwsze pociągi mają być dostarczone w ciągu dwóch lat od podpisania umów.


Źródło: Newag

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować