O włos od tragedii na przejeździe kolejowo-drogowym przy ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Sączu

Na przejeździe kolejowo-drogowym przy ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Sączu doszło do niebezpiecznej sytuacji. Kierująca samochodem osobowym marki BMW zlekceważyła sygnał czerwony sygnalizatora i wjechała na torowisko, gdy zapory były już opuszczane.

O włos od tragedii na przejeździe kolejowo-drogowym przy ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Sączu

Na szczęście kobieta zdołała wymanewrować pojazd tak, że nie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem towarowym, który zatrzymał się na czas.


Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierująca została ukarana mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych i 15 punktami karnymi. Policjanci przypominają, że należy przestrzegać przepisów i zachować ostrożność na przejazdach kolejowo-drogowych.


Każdego roku w Polsce na przejazdach kolejowo-drogowych dochodzi do około 200 wypadków i kolizji.


Zapamiętaj 7 zasad ratujących życie:

  1. Żółta naklejka PLK - Naklejka jest umieszczona na tylnej części krzyża św. Andrzeja lub na napędzie rogatkowym. Na każdej z nich znajduje się indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. W przypadku unieruchomienia pojazdu na torach, kierowca dzwoni na numer alarmowy 112, zgłasza zagrożenie i podaje indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. Operator 112 dzwoni do ekspozytury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Ekspozytura wydaje polecenie wstrzymania ruchu lub ograniczenia prędkości pociągów.
  2. Sygnalizator z migającymi światłami zakazuje wjazdu na przejazd! Zaczekaj, aż zgaśnie czerwone światło sygnalizatora. Otwierające się rogatki mogą ponownie się zamknąć, gdy kolejny pociąg najedzie na czujnik.
  3. Nie wjeżdżaj na przejazd, jeśli nie możesz kontynuować jazdy!
  4. Wyłam rogatkę w przypadku utknięcia na przejeździe.
  5. Poczekaj, aż pociąg odjedzie na bezpieczną odległość! Zaczekaj, abyś mógł sprawdzić, czy po innym torze nie nadjeżdża kolejny pociąg.
  6. Zawsze pamiętaj o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności! Pociąg ma zawsze pierwszeństwo.
  7. Przed każdym przejazdem, nawet tym z rogatkami, należy zwolnić lub zatrzymać się i upewnić, że nie nadjeżdża pociąg!


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować