Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 12. 2023 Dni od początku roku: 337 Dni do końca roku: 27
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Nowy Sącz: Finał Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK

W połowie czerwca 2023 scena Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu gościła najmłodszych artystów województwa, którzy zaprezentowali swoje talenty aktorskie w finałowej części 38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Były to dni niezwykłe, pełne wzruszeń, pozytywnych emocji i żywiołowej reakcji publiczności!

Nowy Sącz: Finał Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK

W protokole Komisji Artystycznej finału czytamy:

„Zwiedliśmy dwadzieścia bajdurkowych przedstawień finałowych i kilkadziesiąt innych podczas eliminacji w całym województwie małopolskim. Jesteśmy przekonani, że dziecięcy i młodzieżowy ruch teatralny w naszym regionie nabiera rozpędu po okresie pandemii. Zachwyciliśmy się wieloma pięknymi, wysmakowanymi pod względem treści i formy przedstawieniami, ich artystyczną dojrzałością i jakością, wdziękiem, pomysłowością inscenizacyjną, rozbudowaną strukturą lub subtelnością użytych środków. Przede wszystkim jesteśmy pozytywnie zaskoczeni talentem i kreacjami aktorskimi młodych wykonawców, umiejętnie prowadzonych przez ich opiekunów i reżyserów. Zbudowani wysokim i wyrównanym poziomem finałowych spektakli, z niecierpliwością czekamy na następną edycję tego święta teatru.”


Komisja Artystyczna finału 38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK przyznała Grand Prix grupie teatralnej KLASA 8 POSA z Zakopanego za spektakl pt. „Sen modrooki na mnie kiwa”. Komisja doceniła konsekwentny język teatralny, witkacowską formę, oszczędność środków, precyzję warsztatu i twórczą swobodę młodych aktorów.


Pełna treść protokołu tutaj.


Spotkanie finałowe prowadzili z wdziękiem i humorem Ciocia Basia i Wujek Alek – czyli Państwo Porzuckowie, z pomocą uczniów I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Otwarcia i zamknięcia bajdurkowego parasola dokonał dyrektor MCK SOKÓŁ Andrzej Zarych, który podziękował artystom, opiekunom i publiczności za stworzenie niezwykłej atmosfery teatralnej.


Wydarzeniu towarzyszyła wystawa ilustracji ze zbiorów BWA – Galerii Zamojskiej pt. „Baśnie Andersena”, dostępna w Galerii SOKÓŁ do 25 czerwca 2023 roku.


Więcej o wystawie tutaj.


PATRONAT HONOROWY Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego.


Źródło: MCK Sokół

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować