Nowy Sącz: komunikacja miejska w dniu 1 listopada. To warto wiedzieć

1 listopada to szczególny czas, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich. Jak co roku na ulicach Nowego Sącza należy spodziewać się bardzo dużego ruchu samochodowego i utrudnionego dojazdu do sądeckich nekropolii. W tym dniu MPK Nowy Sącz zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej, która może znacznie ułatwić dojazd na cmentarze. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami rozkładów jazdy na Dzień Wszystkich Świętych.

Nowy Sącz: komunikacja miejska w dniu 1 listopada. To warto wiedzieć

Dodatkowa linia 0

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Nowy Sączu na dzień 1 listopada 2023 uruchamia dodatkową linię 0, która połączy sądeckie nekropolie i pomoże dojechać mieszkańcom na cmentarz komunalny od strony ulicy Młyńskiej oraz na cmentarz „Gołąbkowice” na ulicy Lwowskiej.

Linia 0 będzie kursować między przystankami Stramki (nr 00521) oraz Sucharskiego – Batalionów Chłopskich (01692). Pierwszy autobus wyjedzie z przystanku Stramki o godz. 7:55, a ostatni kurs zakończy się o godzinie 19:14 na przystanku Sucharskiego – Batalionów. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółowego rozkładu jazdy dla linii 0.

ROZKŁAD JAZDY LINII 0 tutaj.


Obowiązuje niedzielny rozkład jazdy

Pamiętajmy, że wszystkie pozostałe linie autobusowe w dniu 1 listopada będą kursować według niedzielnego rozkładu. Dokładną godzinę odjazdu naszego autobusu możemy sprawdzić na stronie internetowej (także na urządzeniach mobilnych), wykorzystując opcję wirtualnego przystanku. Wystarczy wpisać ulicę i przystanek, z którego chcemy odjechać i od razu otrzymamy informację z godziną odjazdu, uwzględniającą ewentualne opóźnienia.

Przypominamy także jakie linie komunikacji miejskiej przejeżdżają przez przystanki zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch najważniejszych sądeckich nekropolii:

  • Przystanek Rejtana: 26, 1, 34, 2
  • Przystanek Młyńska: 42
  • Przystanek Lwowska Cmentarza: 25
  • Przystanek Prażmowskiego Centrum Handlowe: 35


Zmiana na linii nr 11

Informujemy również, że w dniach 31.10.2023 (wtorek), 1.11 (środa, Wszystkich Świętych), 2.11 (czwartek) linia 11 będzie kursować z pominięciem przystanków: Cyganowice pętla, Cyganowice – tartak, Barcice Dolne (przejazd DK87 przez Barcice I).


Źródło: MPKNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować