Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 07. 2022 Do końca roku: 178 dni
Jakość Powietrza:

Zespół Małe Janczowioki z nominacją do udziału w Święcie Dzieci Gór w Nowym Sączu w 2023

Zespół Małe Janczowioki z nominacją do udziału w Święcie Dzieci Gór w Nowym Sączu w 2023

Z nominacją do udziału w prestiżowym Święcie Dzieci Gór w Nowym Sączu w 2023 roku wrócił zespół Małe Janczowioki z 45. Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce.

W festiwalu uczestniczyło 14 zespołów regionalnych z powiatów: cieszyńskiego, jasielskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, suskiego, tatrzańskiego, żywieckiego oraz z Krakowa.


Komisja artystyczna w składzie: Wiesława Hazuka – choreograf, dr Dorota Majerczyk – etnolog, Jadwiga Adamczyk – muzyk, folklorysta /MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu/, Marta Smólczyńska – etnolog, /MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu/ i Benedykt Kafel – etnograf wyróżniła najbardziej wartościowe elementy widowisk, prezentujące tradycyjny folklor, przyznając równorzędne nagrody po 1200,00 zł dla każdego zespołu sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Małe Janczowioki, występujące z programem „Jak się kuma z kumą zejdzie”, doceniono „za pomysł i logiczne przeprowadzenie widowiska oraz dobry śpiew i taniec”. Zespół z Janczowej przygotowywany przez Wiole Matusik i Bogdana Matusika znalazł się także wśród pięciu uczestników festiwalu nominowanych do udziału w Święcie Dzieci Gór.Źródło: Gm. Korzenna

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować