Nowy Sącz: Na dwóch kolejnych cmentarzach pojawiły się plastikowe konewki

W lipcu ubiegłego roku radny Krzysztof Ziaja zainicjował akcje dzięki, której na Cmentarzu Komunalnym na ul. Rejtana pojawiły się trzy stojaki, na których powieszonych zostało 50 plastikowych konewek.

Nowy Sącz: Na dwóch kolejnych cmentarzach pojawiły się plastikowe konewki

Miały one służyć mieszkańcom odwiedzającym groby bliskich do podlewania roślin znajdujących się na mogiłach oraz ułatwić mycie i czyszczenie grobów. W zimie konewki trafiły do magazynu, a na wiosnę ponownie pojawiły się na cmentarzu.


Jak poinformował dzisiaj Radny Krzysztof Ziaja akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców, dlatego doczekała się kontynuacji na dwóch innych nekropoliach w Nowym Sączu. Chodzi o Cmentarz na Osiedlu Helena, gdzie zamontowano stojak z 12 konewkami, oraz Gołąbkowicki, gdzie pojawiły się 3 stojaki, każdy w sąsiedztwie ujęcia wody, z 34 konewkami.


Mam nadzieję, że zarówno na Cmentarzu Heleńskim jak i Gołąbkowickim ten pomysł spodoba się mieszkańcom i będą z niego korzystać – mówi radny Krzysztof Ziaja.


W realizacji akcji pomagał radny Jakub Prokopowicz.


***

Cmentarz Helena powstał w I połowie XX wieku. To najmniejszy Cmentarz Komunalny w Nowym Sączu. Jego powierzchnia to 0,7 ha. Jest tu zarejestrowanych 700 mogił. Na uwagę zasługuje Zbiorowa Mogiła Mieszkańców Gminy Chełmiec, którzy zostali rozstrzelani 7 września 1929 roku.


Z kolei Cmentarz Gołąbkowicki podzielony jest na dwie części. Starsza powstała w II połowie XIX wieku, a nowa po roku 1945. Jego powierzchnia to 5,2 ha. Zarejestrowanych jest tam blisko 7 tys. mogił. Na uwagę zasługuje Grób Rodziny Miczyńskich.

Zobacz Również

Komentarze


Marco Polo ~ 3 lata temu

0

Oj gdyby inni radni czy politycy działali tak dla jak Panowie, opinia politykach była by bardzo dobra.


Zaloguj sie aby komentować