Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 05. 2021
Do końca roku: 236 dni
Jakość Powietrza

Nowy Sącz: Na dwóch kolejnych cmentarzach pojawiły się plastikowe konewki

Nowy Sącz: Na dwóch kolejnych cmentarzach pojawiły się plastikowe konewki

W lipcu ubiegłego roku radny Krzysztof Ziaja zainicjował akcje dzięki, której na Cmentarzu Komunalnym na ul. Rejtana pojawiły się trzy stojaki, na których powieszonych zostało 50 plastikowych konewek.

Miały one służyć mieszkańcom odwiedzającym groby bliskich do podlewania roślin znajdujących się na mogiłach oraz ułatwić mycie i czyszczenie grobów. W zimie konewki trafiły do magazynu, a na wiosnę ponownie pojawiły się na cmentarzu.


Jak poinformował dzisiaj Radny Krzysztof Ziaja akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców, dlatego doczekała się kontynuacji na dwóch innych nekropoliach w Nowym Sączu. Chodzi o Cmentarz na Osiedlu Helena, gdzie zamontowano stojak z 12 konewkami, oraz Gołąbkowicki, gdzie pojawiły się 3 stojaki, każdy w sąsiedztwie ujęcia wody, z 34 konewkami.


Mam nadzieję, że zarówno na Cmentarzu Heleńskim jak i Gołąbkowickim ten pomysł spodoba się mieszkańcom i będą z niego korzystać – mówi radny Krzysztof Ziaja.


W realizacji akcji pomagał radny Jakub Prokopowicz.


***

Cmentarz Helena powstał w I połowie XX wieku. To najmniejszy Cmentarz Komunalny w Nowym Sączu. Jego powierzchnia to 0,7 ha. Jest tu zarejestrowanych 700 mogił. Na uwagę zasługuje Zbiorowa Mogiła Mieszkańców Gminy Chełmiec, którzy zostali rozstrzelani 7 września 1929 roku.


Z kolei Cmentarz Gołąbkowicki podzielony jest na dwie części. Starsza powstała w II połowie XIX wieku, a nowa po roku 1945. Jego powierzchnia to 5,2 ha. Zarejestrowanych jest tam blisko 7 tys. mogił. Na uwagę zasługuje Grób Rodziny Miczyńskich.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Marco Polo 2 tygodnie temu

0

Oj gdyby inni radni czy politycy działali tak dla jak Panowie, opinia politykach była by bardzo dobra.


Zaloguj sie aby komentować