Nowy Sącz: XII edycja Biegu Tropem Wilczym za nami

Bieg Wilczym Tropem to coroczna impreza sportowa, która upamiętnia bohaterów podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej.

Nowy Sącz: XII edycja Biegu Tropem Wilczym za nami

W tym roku odbyła się ona 3 marca w Parku Strzeleckim i zgromadziła 334 biegaczy w różnych kategoriach wiekowych. Uroczystego otwarcia dokonał prezydent Ludomir Handzel, a następnie odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego. Na znak rozpoczęcia biegu wystrzelono z karabinu, a uczestnicy pokonali dystans 1963 metrów, symbolizujący rok śmierci ostatniego z żołnierzy wyklętych – Józefa Franczaka ps. „Lalek”.

Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe koszulki i medale, a najlepsi z nich zostali nagrodzeni pucharami. Organizatorzy zapewnili także napoje, herbatę i bigos dla wszystkich uczestników. Najmłodsi biegacze dostali od prezydenta czapeczki sportowe.

Oto wyniki końcowe:

Panie:

Monika Ogórek

Paulina Surówka

Paulina Wilczyńska

Panowie:

Grzegorz Rosłoński

Kacper Bogdański

Paweł Jędrzejek

Bieg Wilczym Tropem był organizowany przez Wydział Sportu i Turystyki UM, przy wsparciu Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Brygada Beskidów im Świętego Jana Pawła II. Patronował mu prezydent Ludomir Handzel. W imprezie wzięli udział przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu , Komisji Wojskowości Polskiego Towarzystwa Historycznego, Wojsk Obrony Terytorialnej z jednostki w Limanowej oraz GRH Żandarmeria.

Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować