Nowy Sącz: XV Zlot Zabytkowych Pojazdów za nami

W XV Zlocie Zabytkowych Pojazdów, który odbył się 5 i 6 sierpnia, wzięło udział wiele zabytkowych aut z różnych części Polski. Była to okazja do podziwiania pięknych i zabytkowych maszyn, które zachowały swój dawny blask i urok. Organizatorami Zlotu byli Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu i Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych „Galicya”, a współorganizatorem Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Nowy Sącz: XV Zlot Zabytkowych Pojazdów za nami

Pierwszego dnia Zlotu załogi wybrały się na rajd do Krynicy-Zdroju, gdzie na nich czekała entuzjastyczna publiczność. Na deptaku uzdrowiskowym można było podziwiać różnorodne modele i marki pojazdów, a także porozmawiać z ich właścicielami i dowiedzieć się o historii i ciekawostkach związanych z nimi. Drugiego dnia załogi wróciły do Nowego Sącza, gdzie na parkingu Ośrodka Słotwiny Arena Ski & Bike Park odbyła się prezentacja pojazdów i wręczenie nagród.


Następnego dnia odbył się XV Zlot Zabytkowych Pojazdów w Nowym Sączu, który zgromadził wielu pasjonatów starych samochodów. Na rynku można było podziwiać ponad 60 pojazdów z różnych epok, w tym najstarszy z 1957 roku - z czasów, gdy Elvis Presley wydał swój świąteczny album. Gościem specjalnym zlotu był Maciej Wisławski - słynny polski kierowca rajdowy, który opowiadał o swoich przeżyciach i sukcesach. Na wystawie modeli pojazdów retro można było zobaczyć miniatury z kolekcji Romana Jaskółki. Dla dzieci przygotowano „Strefę Małego Zlotowicza” z zabawami i konkursami. Na scenie wystąpił zespół pn. „Maciej Kłeczek i Przyjaciele”, który grał muzykę nawiązującą do klimatu zlotu. Impreza zakończyła się przejazdem korowodu zabytkowych pojazdów po mieście.


XV Zlot Zabytkowych Pojazdów był organizowany przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu - oddział Miasteczko Galicyjskie oraz Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych "Galicya" przy wsparciu Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego.


Źródło: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, fot. Jacek Kurzeja


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować