Nowy Sącz: zuchwała kradzież nad potokiem Łubinka. Sprawcy w rękach Policji

Sądeccy policjanci szybko ustalili i zatrzymali podejrzanych o zuchwałą kradzież złotego łańcuszka. W toku prowadzonych czynności, starszy z mężczyzn, który działał w warunkach recydywy, usłyszał zarzut. Sprawą nieletniego zajmie się sąd.

Nowy Sącz: zuchwała kradzież nad potokiem Łubinka. Sprawcy w rękach Policji

14 maja br. kilkanaście minut przed godziną 17 mieszkanka Nowego Sącza spacerowała nad potokiem Łubinka. Dwaj młodzi mężczyźni, przechodząc obok niej, zerwali z jej szyi złoty łańcuszek z wisiorkiem o wartości 2 tysięcy złotych i rzucili się do ucieczki.

Po otrzymaniu zgłoszenia o tej zuchwałej kradzieży, policjanci podjęli natychmiastowe działania. Funkcjonariusze sprawdzili teren i przejrzeli zapisy z kamer monitoringu, które zarejestrowały dwóch mężczyzn opisanych przez pokrzywdzoną.

Przed godziną 20 na terenie osiedla zauważono jednego z podejrzanych, który próbował uciekać na rowerze. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Drugi mężczyzna także próbował uciekać, ale został szybko zatrzymany w zaroślach między blokami.

29-latek usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi do 8 lat więzienia. W tym przypadku wymiar kary może być wyższy, z uwagi na to, że mieszkaniec Nowego Sącza popełnił to przestępstwo w warunkach recydywy. Sprawą 16-latka zajmie się teraz III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, gdzie zostaną przekazane zgromadzone przez policjantów materiały dotyczące demoralizacji nieletniego.

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować