Nowy trener Sandecji

Nowym szkoleniowcem pierwszego zespołu został Robert Kasperczyk. 56 - letni trener w przeszłości prowadził już drużynę "Biało-Czarnych".

Nowy trener Sandecji

Robert Kasperczyk urodził się 22 stycznia 1967 roku w Tuchowie, jako piłkarz występował m.in. w Hutniku Kraków, gdzie jego największym sukcesem jest tytuł Mistrza Polski juniorów w 1985 roku. W seniorskiej drużynie występował na szczeblu drugiej oraz pierwszej ligi (ówczesna Ekstraklasa).


Po przejściu na ławkę trenerską był szkoleniowcem m.in. Podbeskidzia Bielsko-Biała, Motoru Lublin, Stali Rzeszów, Hutnika Kraków czy Sandecji, którą prowadził w okresie od maja 2015 roku do stycznia 2016 roku.


Szkoleniowiec legitymujący się licencją UEFA Pro w latach 2016-2020 pełnił także funkcję szefa działu skautingu w Cracovii Kraków. Kontrakt Roberta Kasperczyka będzie obowiązywał do końca sezonu, z opcją przedłużenia.


Muszę powiedzieć i robię to z przyjemnością, że mam w sobie bardzo dużo optymizmu. Oglądałem Sandecję we wszystkich meczach rundy jesiennej, pierwsze, co mi się nasunęło po kilku spotkaniach to fakt, że jest większy potencjał niż wyniki czy miejsce w tabeli. Wydaje mi się, że zbierając wszystko do jednej ekipy, delikatnie w kilku pozycjach wzmacniając zespół pod model gry, który sobie przygotowałem, na bazie tego co zobaczyłem i na bazie tego, jak znam drugą ligę oraz ruchów transferowych, które gdzieś tam funkcjonują, są gorące, zaczynają nabierać realnych kształtów, a myślę, że stanie się to niebawem, to uważam, że po pierwszych meczach rundy wiosennej powinno być dobrze. Na najbliższy czas życzę zdrowia piłkarzom, o nasze się nie martwię, robimy swoje, aby omijały nas kontuzje - powiedział nowy szkoleniowiec "Sączersów", Robert Kasperczyk.


Jednocześnie do sztabu szkoleniowego dołącza Kordian Wójs, który będzie asystentem trenera. 48 - latek także miał styczność z Sandecją pracując już w klubie z Nowego Sącza.


Ponadto Kordian Wójs był asystentem m.in. w Cracovii, Wiśle Puławy, Podbeskidziu, Resovii czy Radomiaku Radom. Samodzielnie prowadził zespół U-19 Cracovii, Poprad Muszynę oraz Hutnik Kraków.


Nowy Sącz jest miastem, w którym przeżyłem dzieciństwo i młodzieńcze lata, czyli okres najwspanialszych wspomnień. Do dzisiaj mieszkają tam mój Ojciec i Brat z rodziną. Sandecja jest moim Klubem, w którym się wychowałem, jak czas pokazał, spędziłem tu najlepsze lata w mojej przygodzie piłkarskiej. Jako trener pracowałem w Sandecji dwa razy, za trenera Araszkiewicza oraz trenera Kasperczyka. Cel na tą chwilę jest jeden - utrzymanie w lidze, z takim zadaniem przychodzimy do Klubu. Na początek, jak najszybciej chcemy skompletować kadrę zawodników, którzy będą stanowili o sile zespołu, równolegle chcemy szybko wprowadzić swój pomysł i sposób gry. Na pewno musimy popracować nad skutecznością, choć aspektów do pracy jest więcej, na to mamy jednak cały okres przygotowawczy. W nadchodzącym czasie życzymy sobie siły do pracy i zdrowia. Punktowania w każdym meczu oraz szybkiego osiągnięcia celu - powiedział Kordian Wójs.


Trenerów Roberta oraz Kordiana witamy serdecznie w Nowym Sączu, życzymy dużo zdrowia oraz powodzenia z "Biało-Czarnymi".


Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować