Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

O balansie w biznesie

O balansie w biznesie

W tym roku Spotkanie Młodego Biznesu inaugurujące małopolską odsłonę Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2022 zawitało do Cricoteki. Uczestnicy wydarzenia byli świadkami trzech inspirujących prelekcji, nie zabrakło również niecodziennych wrażeń muzycznych.

Spotkanie, które odbyło się 14 listopada w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA oraz na łączach online miało w tym roku sugestywne hasło – Balans w biznesie. Nieprzypadkowo więc poruszano tematy związane z radzeniem sobie ze stresem, umiejętnościami sprostania trudnym wyzwaniom stawianym współczesnej przedsiębiorczości czy harmonijnego i skutecznego zarządzania zespołem.


Obecny na wydarzeniu wicemarszałek Małopolski Józef Gawron wyraził radość, że ta tematyka, przedstawiana przez uznanych ekspertów, znajduje grono licznych odbiorców i zapewnił, że Małopolska w dalszym ciągu będzie zabiegała o ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej w naszym regionie. Marszałek otworzył również oficjalnie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 2022. W tym roku w ramach ŚTP odbędzie się prawie 190 wydarzeń, przygotowanych przez ponad 40 Partnerów w 20 małopolskich miejscowościach.


Jako pierwsza przed publicznością zaprezentowała się psycholog biznesu Monika Reszko, która skupiła się na przedstawieniu przyczyn prowadzących do osiągania sukcesów w biznesie lub rzutujących na niepowodzenia. Szczególną uwagę zwróciła na sposób zarządzania firmą, na fazy rozwoju firmy oraz na rolę priorytetów wybieranych przez przedsiębiorców, tak mocno rzutujących na pomyślny rozwój działalności gospodarczej.


Na sprawdzonych metodach prowadzenia firmy skupił się kolejny ekspert Michał Śliwiński – CEO & founder at Nozbe. Swoją prelekcję oparł na wieloletnim doświadczeniu prowadzenia firmy w sposób praktycznie w pełni zdalny. Michał wielokrotnie zwracał uwagę na przewagę zaufania nad kontrolą w stosunkach między partnerami i współpracownikami. To właśnie w tej zasadzie upatrywał recepty na sukces.


Ostatni z prelegentów Filip Małek – Co-founder at HR Hints & Culturivy poszukiwał odpowiedzi na pytanie w jaki sposób radzić sobie ze stresem. Nie przedstawił gotowych, w pełni skutecznych recept rozwiązujących ten problem, tym niemniej przedstawił kilka sposobów – relacje międzyludzkie, umiejętność odpoczynku - które pomagają neutralizować wpływ stresu na życie zawodowe i osobiste.


Znakomitym przerywnikiem muzycznym uraczyła zgromadzonych gości wiolonczelistka Agnieszka „KOVA” Kowalczyk, wykonując nieszablonowe i energetyczne aranżacje znanych standardów muzyki filmowej i rockowej.


Szczegółowe informacje na temat Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2022 w Małopolsce, w tym program wydarzeń, dostępny na stronie internetowej ŚTP.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować