Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Ochotnicza Straż Pożarna w Łabowej z Medalem Polonia Minor

Ochotnicza Straż Pożarna w Łabowej z Medalem Polonia Minor

W ostatnią niedzielę sierpnia druhny i druhowie łabowskiej OSP świętowali 100-lecie działalności swojej jednostki. Podczas jubileuszowej uroczystości gratulacje w imieniu władz regionu – marszałka Witolda Kozłowskiego oraz przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Jana Tadeusza Dudy wraz z Medalem Polonia Minor przekazała radna województwa Marta Mordarska. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. parlamentarzyści: Jan Duda, Arkadiusz Mularczyk i Edward Siarka oraz radny województwa Stanisław Pasoń.

OSP Łabowa została utworzona w 1920 roku jako organizacja strażacka o nazwie „Zaporożec”. Od tamtej pory druhny i druhowie niosą pomoc potrzebującym i czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców regionu. Na 100-lecie działalności, obchodzone o rok później ze względu na pandemię COVID-19, strażacy otrzymali nowy sztandar i proporzec dla drużyny młodzieżowej.


Nie zabrakło medali i odznaczeń oraz życzeń od parlamentarzystów, samorządowców i przedstawicieli instytucji. Gratulacje w imieniu władz regionu – marszałka Witolda Kozłowskiego oraz przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Jana Tadeusza Dudy wraz z Medalem Polonia Minor przekazała radna województwa Marta Mordarska. Przedstawicielka regionalnego samorządu odczytała także list okolicznościowy marszałka Witolda Kozłowskiego.


Wszyscy wiemy, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na barkach tych, którzy dbają o nasze codzienne bezpieczeństwo. Pracy strażaków nie da się przecenić. Dlatego jako samorząd województwa stawiamy na bezpieczeństwo i konsekwentnie wspieramy ich działania. Dzisiaj druhowie będą przyjmować słowa wdzięczności za swoją służbę – zgodną z dewizą widniejącą na wielu strażackich sztandarach: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – ja także chcę się do nich przyłączyć. Chcę podziękować Wam druhowie za mężną służbę i gotowość do niesienia pomocy innym. Podziękować także za to, że podtrzymujecie strażacką tradycję, a wciąż kolejne pokolenia zachęcone przykładem starszych decydują się na wstąpienie w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej – napisał gospodarz regionu.


Partnerem Gminnego Dnia Strażaka było Województwo Małopolskie, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować