Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Od 1 października autobus zatrzyma się przy nowotarskiej Dekadzie

Od 1 października autobus zatrzyma się przy nowotarskiej Dekadzie

Nowy Targ wzbogacił się – zapewne ku ogromnemu zadowoleniu mieszkańców – w kolejny przystanek autobusowy. Od 1 października autobusy MZK zatrzymują się także na Alei Tysiąclecia przy dworcu autobusowym Dekada.

 

Wybudowanie nowego przystanku autobusowego było poprzedzone szeregiem prac przygotowawczych, wśród których najbardziej istotną była przebudowa zatoki autobusowej. Prace zostały zainicjowane prez władze samorządowe miasta. W sierpniu 2018 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (zarządca drogi) rozpoczęła stosowne prace. 

 

Przystanek, o którym mowa nie jest jedynym nowym miejscem oczekiwania na autobus. We wrześniu do użytku oddano kilkanaście innych przystanków autobusowych znajdujących sę przy drogach krajowych, m.in. przy ul. Jana Pawła II i zakopiance. Obecnie zarząd nad przystankami autobusowymi przejęła gmina miejska Nowy Targ. Może ona tym samym decydować o zasadach korzystania z przystanków na terenie miasta przez innych przewoźników. Niektóre z nowo powstałych przystanków autobusowych będą ogólnodostępne, natomiast część przystanków autobusowych będzie dostępnych tylko dla operatora. Do tej grupy należy też tytułowy przystanek czynny od 1 października bieżącego roku. 

 

Taki podział jest niezbędny dla zachowania odpowiedniego porządku komunikacyjnego i zapewnienia preferencyjnego traktowania publicznego transportu w stosunku do prywatnych przedsiębiorstw przewozowych.

 

Dyrektor MZK już wspomina o powstaniu kolejnego przystanku autobusowego – przy dworcu kolejowym, który będzie obsługiwany przez autobusy linii nr 10. Pojawiła się także propozycja zmiany rozkładu jazdy, dla lepszego komfortu użytkowników transportu publicznego, a także powstania nowej linii autobusowej przebiegającej z ul. Szaflarskiej, przez miejski rynek do PKP i na szpital. 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować