Od jutra centra handlowe otwarte zgodnie z nowymi wytycznymi

Od jutra centra handlowe otwarte zgodnie z nowymi wytycznymi

Od 4 maja zostają otwarte centra handlowe i sklepy o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 (galerie, parki i obiekty handlowe nieprowadzące działalności spożywczej), ale z limitem osób (1 osoba/15m2 powierzchni handlowej) i bez możliwości spożywania posiłków.

 

Ponadto w centrach handlowych z korzystania będą wyłączone siłownie, place zabaw, parki trampolin, strefy gier, kina i wyspy handlowe, a także miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu tzw. food court.

 

W strefa gastronomicznych nie będzie można jeść, tylko kupić jedzenie na wynos i w ramach dostaw do domu czy biura. Dania nie mogą być spożywane ani na terenie galerii, ani na ulicy.

 

Z codziennego użytku pozostają wyłączone wszelkiego rodzaju fontanny, place zabaw i kąciki zabaw. Nie wolno również korzystać z szatni, przechowalni ubrań i przedmiotów.

 

Klienci w sklepach będą zobowiązani do noszenia rękawiczek jednorazowych lub foliowych, zapewnionych przez operatora danego sklepu. Dodatkowo powinni mieć także możliwość zakupu maseczek na terenie galerii.

 

Nowe przepisy obligują właścicieli sklepów do zainstalowania możliwie dużej liczby pojemników z preparatem dezynfekcyjnym przy wszystkich wejściach (również do placówek wewnątrz), a także w toaletach i przy kasach.


Klienci obiektów handlowych wielkopowierzchniowych będa musieli parkować na co drugim miejscu, a w przypadku braku takiej możliwości zachować dystans przy wsiadaniu/wysiadaniu z pojazdów.

 

W dalszym ciągu trzeba będzie stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa, czyli zachowanie 2-metrowej odległości od innych w przestrzeni publicznej oraz obowiązkowe zasłanianie nosa i ust. Nadal obowiązuje również kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.

 

Źródło: UGP

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować