Pogoda - Sądeckie.pl25

Dzisiaj jest: 25. 02. 2021
Do końca roku: 309 dniOdsiedział wyrok – teraz opuści Polskę

Odsiedział wyrok – teraz opuści Polskę

Obywatel Wietnamu był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej. Zajmował się produkcją narkotyków na dużą skalę. 14 lipca opuścił mury Zakładu Karnego w Trzebini. Tam czekali na niego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem.


41-letni Wietnamczyk zakończył odbywanie ponad 3-letniego wyroku. O powyższym fakcie strażników granicznych poinformował Zakład Karny w Trzebini. Gdy cudzoziemiec opuścił więzienne mury, został skontrolowany przez funkcjonariuszy SG z Zakopanego.

 

Okazało się, że Azjata nie posiada żadnych dokumentów oraz tytułu prawnego do przebywania na terytorium Polski. Ponadto, w związku z jego kryminalną przeszłością zachodziła obawa, że dalszy pobyt w naszym kraju może zagrozić bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu.

 

W związku z powyższym, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali 41-latka. Wietnamczyk zostanie osadzony w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców, gdzie będzie oczekiwał na wyrobienie dokumentów. Następnie czeka go deportacja do ojczyzny oraz wieloletni zakaz wjazdu do Polski i pozostałych krajów strefy Schengen.

 

Źródło: KaOSG, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować