Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Ośmiu chętnych do budowy mostu w Kurowie

Ośmiu chętnych do budowy mostu w Kurowie

Dzisiaj zostały otwarte oferty firm zainteresowanych budową mostu w Kurowie. Na ile wyceniły swoją pracę? 

 

Wszystkich ofert było 8, ceny oscylowały od kwoty 189 mln przedstawionej przez firmę BANIMEX, do kwoty 384 mln przedstawionej przez firmę POLAQUA, pozostałe 6 firm wyceniło swoją ofertę w granicach 196 - 232 mln PLN.

 

Wszystkie firmy biorące udział w przetargu zadeklarowały, że pracę zostaną wykonane w terminie nieprzekraczającym 25 miesięcy (włączając w to uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie), od daty zawarcie umowy z zastrzeżeniem, iż w czas realizacji nie będzie wliczany okres od 15 grudnia - do 15 marca (okres zimowy). 

 

Stara przeprawa w Kurowie ma już najlepsze lata za sobą, most jest wąski (jezdnia ma 6m szerokości), więc kierowcy wjeżdżając na most muszą uważać, aby nie zderzyć się lusterkami mijając pojazd z naprzeciwka. Również stan techniczny obecnego mostu nie jest najlepszy. 

 

Wracając do kwot, które robią wrażenie, na co zostaną przeznaczone, co to za most będzie?
 

 

Planowany most został zaprojektowany dla dróg klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Będzie położony nieco niżej niż stary oraz dłuższy od niego o 200m, całkowita długość nowego mostu to 602m a szerokość  17.18 m (obecny ma 7,5m), pylony będą miały wysokość ok. 33,5 m od poziomu terenu. 

 

Most będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, a ze względu na jego konstrukcję i lokalizację możliwa będzie dobudowa drugiej jezdni z dodatkowym mostem. 

 

W ramach inwestycji na odcinku 2 km zmieniony zostanie przebieg drogi krajowej nr 75: od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie. 

 

Źródło : Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować