Pogoda Nowy Sącz

5

Dzisiaj jest: 05. 12. 2023 Dni od początku roku: 338 Dni do końca roku: 26
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

OSP z Łososina Dolna otrzyma nowy samochód ratowniczy

Umowę na dostawę nowego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Dolnej podpisali 18.07.2023 r. Prezes OSP Andrzej Pawłowski i Prokurent firmy AUTO-COMPLEX Sp. z o.o. Tomasz Krok. Uroczystość odbyła się w obecności wójta gminy Andrzeja Romanka. Nowy pojazd to lekki samochód specjalny rozpoznawczo - ratowniczy z napędem 4x4, który będzie służył do zapobiegania i usuwania skutków poważnych awarii dla środowiska.

OSP z Łososina Dolna otrzyma nowy samochód ratowniczy

Samochód kosztował 228 000,00 zł, z czego połowę pokryła dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Dotacja została przyznana w ramach Programu Bezpieczny Strażak. Drugą połowę kwoty zapłaciła jednostka OSP Łososina Dolna ze swoich środków własnych.


Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Dolnej, Andrzej Pawłowski, wyraził ogromną radość z zakupu nowego pojazdu. Zakup ten jest kolejnym spełnionym marzeniem dla jednostki, która wkrótce będzie obchodzić jubileusz 75-lecia powstania. Radość jest tym większa, że to już drugi nowy samochód dla jednostki. Obecnie w OSP Łososina Dolna służy 51 strażaków ochotników, z których 26 jest odpowiednio wyszkolonych do działań ratowniczo-gaśniczych. W jednostce jest też 6 kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów gaśniczych. Prezes Pawłowski serdecznie dziękuje Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Wójtowi Gminy, Druhnom, Druhom, Sponsorom i wszystkim, którzy okazali wsparcie. Pojazd z pewnością posłuży przez długie lata, jest nowoczesny, uterenowiony i z napędem na wszystkie osie.


Wójt gminy, Andrzej Romanek, zauważa, że samochód z pewnością przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa w gminie. Specyfikacja działań jednostek się zmienia i przed strażakami ochotnikami stoją nowe wyzwania, które niosą ze sobą potrzebę posiadania nowoczesnego sprzętu. Samochody lekkie niejednokrotnie umożliwiają dojazd do miejsc trudnodostępnych, a pojazd z napędem 4x4 pozwala realizować działania ratownicze praktycznie w każdych warunkach terenowych i pogodowych. Wójt docenia służbę, ofiarność i poświęcenie Druhen i Druhów, którzy działają w myśl pięknego przesłania „Bogu na chwałę ludziom na pożytek”.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować