Ostatni mecz sezonu 2023/2024. Sandecja wygrywa w Niepołomicach

W ostatnim meczu sezonu 2023/2024 zespół Sandecji pokonał w Niepołomicach Kotwicę Kołobrzeg 3:1. Bramki zdobyli Igor Maślanka, Jakub Wilczyński oraz Rafał Wolsztyński.

Pierwsze pięć minut spotkania było pełne ataków ze strony Sandecji. Goście szybko odpowiedzieli, a Marcel Bykowski celnie uderzył na bramkę. W 14. minucie Jakub Wilczyński ładnym zwodem minął rywala i przymierzył w światło bramki, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Markiem Koziołem. W kolejnej akcji Wilczyński przejął długie podanie, minął bramkarza, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Piłkarze Sandecji nie ustępowali, a Radosław Gołębiowski próbował strzelać na bramkę. W 35. minucie Wilczyński minął kilku rywali, ale nieznacznie się pomylił. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Igor Maślanka zdobył swoją debiutancką bramkę w pierwszej drużynie.

Po zmianie stron Kotwica rzuciła się do ataków. Olaf Nowak minął bramkarza Sandecji i trafił w słupek, a Patryk Bryła mógł pokonać własnego bramkarza. Na szczęście Martin Polaček skutecznie sparował piłkę na rzut rożny. W 62. minucie Jonatan Junior wykorzystał dobre podanie kolegi i doprowadził do remisu. “Biało-Czarni” kontynuowali nacisk na bramkę Kotwicy, co zaowocowało bramką Wilczyńskiego w 78. minucie. W doliczonym czasie gry Dawid Szufryn dalekim podaniem obsłużył Rafała Wolsztyńskiego, który w sytuacji sam na sam nie zamierzał się mylić, ustalając wynik meczu.

Trener Robert Kasperczyk podkreślał po meczu z Kotwicą Kołobrzeg, że drużyna miała swój plan na to spotkanie, który realizowała konsekwentnie.

Zacznę od gratulacji dla trenerów Kotwicy Kołobrzeg, fajny sukces, bardzo im zazdrościmy, super sprawa. Graliśmy mecz naprawdę bardzo konsekwentnie, mieliśmy na niego plan, wiedzieliśmy, że jeszcze tak naprawdę przy tak zwanym zielonym stoliku, bo jeszcze nie wiemy, jak będzie wyglądał skład drugoligowych drużyn, tych wszystkich ustaleń, musimy poczekać do 7 czerwca. Chcieliśmy nie być ostatni, z godnością jakby pożegnać ten sezon - powiedział po meczu trener Robert Kasperczyk.

Składy:

Sandecja: Martin Polaček - Igor Maślanka (67' Kacper Talar), Piotr Kowalik, Dawid Szufryn, Petr Buchta, Patryk Bryła - Radosław Gołębiowski (72' Marcinho), Tomasz Kołbon, Denis Potoma (67' Rastislav Václavik), Wiktor Kamiński (67' Rafał Wolsztyński) - Jakub Wilczyński (90' Kacper Wokacz).

Kotwica: Marek Kozioł - Łukasz Kosakiewicz, Michał Kozajda, Piotr Witasik, Maciej Dampc (46' Tomasz Wełna), Tafara Madembo (46' Cezary Polak) - Marcel Bykowski (87' Patryk Pytlewski), Zvonimir Petrović (67' Filipe Oliveira), Kamil Kort (75' Filip Kozłowski), Olaf Nowak - Jonathan Júnior.