Naukowiec ANS w Indiach. Nowe perspektywy dla zdrowia publicznego
Pan mgr inż. Marek Zborowski reprezentował Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Sączu podczas międzynarodowej konferencji ICSTIP-2025 w Indiach, prezentując nowatorskie podejście do żywienia i zdrowia publicznego.
Pan mgr inż. Marek Zborowski, pracownik Katedry Dietetyki Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, w dniach 27–29 października reprezentował uczelnię podczas Międzynarodowej Konferencji Science, Technology, Innovation & Policy for Global Health and Sustainable Development (ICSTIP-2025) na Assam Down Town University w Indiach.
W trakcie konferencji Pan Zborowski wygłosił referat pt. „Interdisciplinary approach to nutrition and public health – new research perspectives and challenges”, prezentując nowatorskie spojrzenie na interdyscyplinarne podejście do żywienia i zdrowia publicznego oraz przedstawiając nowe perspektywy badawcze w tym obszarze.
Wydarzenie zgromadziło wybitnych naukowców, ekspertów i przedstawicieli instytucji akademickich z całego świata, w tym z Polski, Filipin, Malezji i Portugalii. Konferencja koncentrowała się na globalnych wyzwaniach zdrowotnych, innowacjach technologicznych i kierunkach zrównoważonego rozwoju.
Uroczyste otwarcie uświetniło tradycyjne zapalenie lamp oraz wykonanie Saraswati Vandana. W programie przewidziano liczne wystąpienia delegatów, wizyty w kampusie uniwersyteckim, szpitalu oraz szkole podstawowej. Konferencja stworzyła przestrzeń do warsztatów pokonferencyjnych, dyskusji i nawiązywania nowych kontaktów naukowych.
Uroczystym zakończeniem wydarzenia była barwna gala kulturowa, podkreślająca bogactwo tradycji północno-wschodnich Indii i oddająca hołd legendarnemu artyście Shri Zubeen Gargowi.
Udział Pana mgr inż. Marka Zborowskiego w ICSTIP-2025 wzmocnił międzynarodowe relacje Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz przyczynił się do promocji dorobku naukowego uczelni na arenie światowej.
Źródło: Fot. ANS
Komentarze