Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka przygotowała niespodziankę dla dużych i małych miłośników bajek

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka przygotowała niespodziankę dla dużych i małych miłośników bajek

Nie lada niespodziankę dla dużych i małych miłośników bajek przygotowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu.

 

Fascynujące historie, napisane i zilustrowane przez dzieci w ramach projektu „Nasza Bajka”, czytają zaproszeni goście, a filmy z wydarzenia są cyklicznie zamieszczane na bibliotecznym kanale YouTube. W akcję pn. „Poczytajmy w bibliotece", włączyła się także Marta Malec-Lech z zarządu województwa.


Niezwykłe i oryginalne opowieści są efektem projektu czytelniczego „Nasza Bajka”, realizowanego pod honorowym patronatem marszałka Witolda Kozłowskiego. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią ich czytanie jest rejestrowane kamerą i udostępniane na bibliotecznym kanale YouTube, by w ten sposób mogły dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, zachęcając do aktywności czytelniczej i literackiej.

 

Już wkrótce (po odpowiednim montażu) będzie można wysłuchać, napisanej przez dzieci z oddziału przedszkolnego w Mystkowie, bajki „Gosia i przyjaciele” w interpretacji Marty Malec-Lech z zarządu województwa.

 

Z całą pewnością ten projekt jest bardzo potrzebny i ma zachęcić dzieci do tego, aby w wolnym czasie czytały książki. To była też dobra zabawa, bo dzieci same przygotowały bajki. Dzięki zaangażowaniu rodziców, powstały niezwykłe dzieła z przepięknymi ilustracjami. Cieszę się, że tego typu projekty są realizowane, bo nie tylko rozwijają kreatywność młodych ludzi, ale zachęcają do skorzystania z szerokiej oferty Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu – wyjaśniła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

 

Pomysł wspólnego, rodzinnego snucia opowieści i ilustrowania bajki cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem nauczycieli. Wzbudził też wiele emocji wśród dzieci i rodziców. Do współpracy w realizacji projektu przystąpiło łącznie 70 nauczycieli z 50 przedszkoli i szkół. Bajkę pisali uczniowie 32 klas I-III ze szkół podstawowych oraz dzieci z 18 oddziałów przedszkolnych.

 

Projekt czytelniczy „Nasza Bajka” ma na celu: promowanie czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie zdolności kreatywnych, twórczej ekspresji językowej i plastycznej, angażowanie rodziców do współpracy, doskonalenie umiejętności pracy zespołowej oraz współpracę biblioteki pedagogicznej z przedszkolem czy szkołą w rozwijaniu kultury czytelniczej uczniów.

 

Źródło i fot.: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować