Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Piwniczna-Zdrój, Trzetrzewina: strażacy gasili pożary ściółki leśnej

Piwniczna-Zdrój, Trzetrzewina: strażacy gasili pożary ściółki leśnej

23 czerwca o godzinie 16.49 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP w Piwnicznej Zdroju zadysponowane zostały do działań w Piwnicznej Zdroju.

Po przybyciu do miejscowości Piwniczna Zdrój zastęp z JRG 2 Nowy Sącz ustalił, że ściółka paliła się w terenie górzystym. W związku z tym do miejsca pożaru udały się dwa pojazdy tj. quad oraz leki samochód rozpoznawczo ratowniczy z napędem terenowym z OSP Piwniczna Zdrój. Po dotarciu na miejsce pożaru ustalono, że paliło się kilka arów ściółki leśnej.


Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody z hydronetek plecakowych. Na miejscu pożaru zlokalizowano studnię. Z pobliskich zabudowań na potrzeby gaszenia pożaru użyczone zostało wiadro oraz linka, którymi czerpano wodę ze studni i uzupełniano hydronetki. Dokładnie sprawdzono oraz przelano ściółkę wykluczając istnienie ukrytych zarzewi ognia. Działania strażaków trwały ponad godzinę.


***

22 czerwca o godzinie 13.21 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Krasne Potockie zadysponowane zostały do działań w Trzetrzewinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że paliła się ściółka leśna oraz suche konary drzew w lesie. Nie było możliwości dojazdu samochodami gaśniczymi do miejsca pożaru z względu trudnych warunków terenowych. Zagrożona była pozostała część lasu.


Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na palącą się ściółkę. Pożar dogaszono przy pomocy tłumic. Przekopano ściółkę leśną za pomocą grabi oraz dogaszono ją prądem wody. Działania dwóch zastępów i 10 strażaków trwały prawie dwie i pół godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona. Ponieważ mamy suszę to apelujemy o zachowanie ostrożności.


Źródło: PSPNS


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować