Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Podawał się za funkcjonariusza CBA, aby wyłudzić 75 tys.

Podawał się za funkcjonariusza CBA, aby wyłudzić 75 tys.

4 lutego po godzinie 13 do właściciela jednej z firm w centrum Nowego Targu zadzwonił na telefon stacjonarny mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Był bardzo wiarygodny, przedstawił się i podał swoje dane.

 

W toku rozmowy starał się przekonać właściciela firmy, że padł on ofiarą oszustów, którzy posiadają jego dane osobowe, a od niego chcą wyłudzić kredyt na kwotę 75 tysięcy złotych, a on może zablokować tę transakcję. Fałszywy funkcjonariusz, aby przekonać rozmówcę, że mówi prawdę powiedział, że jego dane można zweryfikować poprzez zadzwonienie na numer alarmowy 997 lub 112, będąc oczywiście cały czas na linii z rozmówcą.

 

Jego wspolnik podający się za dużurnego nowotarskiej komendy potwierdził tożsamość pierwszego rozmówcy. Fałszywy funkcjonariusz CBA miał dużą wiedzę na temat właściciela firmy do którego dzwonił.

 

Większość informacji pochodziła prawdopodobnie ze strony internetowej firmy. Właściciel firmy nie dał się jednak oszukać. Poinformował, że kończy rozmowę po czym udał się na Policję zgłosić całe zajście. 

 

Pamiętajmy o tym, aby:

 

  • nigdy nie przekazywać informacji prywatnych, haseł i loginów przez telefon osobom nieznanym.
  • nie podawać informacji o posiadanych rachunkach bankowych.
  • nie podawać danych osobowych i innych istotnych informacji, które mogą być wykorzystane do popełnienia przestępstwa.

 

Źródło: KPP Limanowa

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować