Policyjny patrol narciarski dbał o ich bezpieczeństwo na stoku w Krynicy-Zdroju

W ostatni weekend pogoda sprzyjała miłośnikom sportów zimowych, którzy wybrali się na narty i snowboard. Na stoku w Krynicy-Zdroju patrolowali policjanci z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju i Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, dbając o bezpieczeństwo narciarzy i snowboardzistów. Akcja miała charakter informacyjno-edukacyjny i odbywała się pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Policyjny patrol narciarski dbał o ich bezpieczeństwo na stoku w Krynicy-Zdroju

Policjanci na nartach zwracali uwagę na przestrzeganie regulaminu stoku, a także na stan trzeźwości osób korzystających z wyciągów. Osoby nietrzeźwe lub pod wpływem narkotyków były karane mandatami lub wnioskami do sądu, ponieważ stanowiły zagrożenie dla innych. Policjanci sprawdzali również, czy dzieci i młodzież do 16 roku życia miały na głowie kaski ochronne, co jest obowiązkowe.


Patrol narciarski współpracował również z policjantami prewencji z Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz z Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju, którzy prowadzili działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.


Policja zapowiada, że podobne kontrole i patrole narciarskie będą prowadzone na stokach Sądecczyzny przez cały sezon zimowy.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować