Polonia Bytom zwycięża 4:2 w meczu z “Sączersami”

W meczu pomiędzy Polonią Bytom a drużyną z Nowego Sącza, choć zespół Sandecji prowadził 2:0 do przerwy, ostatecznie przegrał 2:4. Oto krótka relacja z wydarzeń na boisku:

Polonia Bytom zwycięża 4:2 w meczu z “Sączersami”

Pierwsza połowa: Polonia Bytom rozpoczęła atakiem, często zaglądając na nasze pole karne i oddając kilka strzałów. W 33. minucie sędzia wskazał na jedenastkę po faulu kapitana “Biało-Czarnych”, ale Paweł Sokół obronił rzut karny. To pobudziło naszych zawodników, a w 37. minucie Radosław Gołębiowski zdobył piękną bramkę zza pola karnego. Pięć minut później Rastislav Václavik podwyższył wynik.

Druga połowa: Niestety, po zmianie stron Polonia Bytom odrobiła straty. Dawid Konieczny zdobył kontaktową bramkę, a Konrad Andrzejczak mocnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Lucjan Zieliński trafił w poprzeczkę, a w 54. minucie Adrian Piekarski zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy. Nasza drużyna nie była w stanie odpowiedzieć, a wynik ustalił Piekarski w 84. minucie.

Mimo porażki, “Sączersi” pokazali walkę na boisku, ale Polonia Bytom okazała się skuteczniejsza. Trzymamy kciuki za lepszy rezultat w kolejnych meczach!

Trener Robert Kasperczyk stwierdził po meczu w Bytomiu, że nie jest w stanie zrozumieć tego, co wydarzyło się kilka minut po zmianie stron, kiedy nasz zespół stracił trzy bramki.

Specyficznie przygotowywaliśmy się do tego meczu, bo wiedzieliśmy, że gramy na nawierzchni syntetycznej. Mieliśmy mikrocykl w Rytrze i wydaje mi się, że naprawdę biorąd pod uwagę, jak przebiegała pierwsza połowa, poza pierwszymi momentami chaosu, gra była uporządkowana, pod pełną kontroną, nic groźnego się nie działo, zdobywamy pierwszą, potem drugą bramkę, rywal przestał nam zagrażać (...) - powiedział po meczu trener Robert Kasperczyk.

Składy:

Polonia: Karol Szymkowiak - Jakub Pochcioł, Adrian Piekarski, Dominik Konieczny - Patryk Stefański, Daniel Ściślak (84' Dawid Krzemień), Tomasz Gajda, Konrad Andrzejczak (80' Filip Żagiel), Lucjan Zieliński (83' Sebastian Steblecki), Patryk Romanowski (86' Dawid Brzozowski) - Kamil Wojtyra (86' Dawid Wolny).

Sandecja: Paweł Sokół - Piotr Kowalik, Dawid Szufryn (65' Tomasz Nawotka), Petr Buchta, Michał Rutkowski - Rafał Wolsztyński (64' Patryk Bryła), Tomasz Kołbon (78' Denis Potoma), Rastislav Václavik, Radosław Gołębiowski, Wiktor Kamiński (56' Igor Maślanka) - Jakub Wilczyński (78' Marcinho).

Sędziował Piotr Pazdecki (Koszalin).

Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować