Pogoda - Sądeckie.pl25

Dzisiaj jest: 25. 02. 2021
Do końca roku: 309 dniPonad 3 tysiące uczniów rozpoczyna dzisiaj nowy rok szkolny w placówkach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki

Ponad 3 tysiące uczniów rozpoczyna dzisiaj nowy rok szkolny w placówkach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki

Wśród uczniów będzie ponad 700 pierwszoklasistów.

 

Dyrektorzy szkół zrobili wszystko, aby powrót po wakacjach był bezpieczny. Teraz wiele będzie zależało od uczniów i nauczycieli. Mam nadzieję, że nowy rok szkolny będzie dla młodzieży czasem rozwijania pasji, poznawania świata i kształtowania charakteru. Uczniom życzę powodzenia i czerpania z wiedzy pedagogów, a nauczycielom – wytrwałości i radości z przekazywania wiedzy kolejnym młodym pokoleniom - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

 

Starosta apeluje o to, aby wszyscy stosowali się do wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, które sprowadzają się do bezwzględnego przestrzegania podstawowych zasad higieny: częstego mycia rąk, ochrony podczas kichania i kaszlu, unikania dotykania oczu, nosa i ust, obowiązkowego zakrywania ust i nosa przez osoby trzecie przychodzące do szkoły lub placówki, regularnego czyszczenia i wietrzenia pomieszczeń.

 

To nowe doświadczenie. Jednak razem, dbając o siebie nawzajem - poradzimy sobie z tą sytuacją – mówi starosta Marek Kwiatkowski.

 

Szkoły powiatowe będą funkcjonowały w wariancie A, czyli będą prowadziły tradycyjne kształcenie. W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego dyrektor szkoły, po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i za zgodą organu prowadzącego, będzie mógł częściowo lub w całości zawiesić stacjonarną pracę szkół i placówek. Wówczas dopuszczalne będą dwa warianty kształcenia: B i C.

 

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować