Ponad 800 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę drogi w Tęgoborzy

W dniu 28 lutego 2024 r. w Sali Obrad Rady Miasta Nowego Sącza wójt gminy Andrzej Romanek oraz skarbnik Iwona Orzechowska, podpisali umowę z Wojewodą Małopolskim Krzysztofem Klęczarem i odebrali od niego promesę na realizację inwestycji drogowej w naszej gminie.

Ponad 800 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę drogi w Tęgoborzy

Umowa dofinansowania dotyczy zadania pn. „Budowa drogi gminnej Tęgoborze – koło Szkoły”, gdzie wsparcie finansowe wynosi 810 683 zł, co stanowi 55% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

- „To świetna wiadomość dla mieszkańców Tęgoborzy, ale i dla mieszkańców całej gminy, bo to kolejne środki na ważną i oczekiwaną inwestycję, inwestycję o którą zabiegałem u wójta, argumentując stanowczo potrzebę jej realizacji. Przełożenie drogi to dobry pomysł i w pełni go popierałem, gdyż otworzy nam teren pod inwestycję w szeroko rozumianą edukację, ale co ważne inwestycję przemyślaną, konieczną, służącą szerokiemu gronu mieszkańców, ale i oczekiwaną i wierzę w to, że w głowie wójta pomysł na taką inwestycję już jest, bo nie ukrywam że w mojej głowie pomysł się już zrodził” – mówi Krzysztof Kosecki Wiceprzewodniczący Rady Gminy.

W spotkaniu uczestniczyli także posłowie Urszula Nowogórska i Piotr Lachowicz, Prezydent Miasta Ludomir Handzel, Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz wójtowie i burmistrzowie, którzy również podpisali umowy i odebrali promesy.

Do naszej gminy trafi również dofinansowanie przyznane Powiatowi Nowosądeckiemu na wieloletnie zadanie drogowe tj. przebudowa drogi powiatowej 1555K w miejscowościach Wronowice i Żbikowice, gdzie wysokość dofinansowania wynosi 4 806 569 zł.

-„Inwestycje w modernizację dróg lokalnych to przede wszystkim inwestycje w komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Obecnie jesteśmy na etapie postępowania przetargowego. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z wykonawcą na realizację tegoż przedsięwzięcia. Dziękuję Wojewodzie Małopolskiemu za okazane wsparcie finansowe. Co ważne sukces jest podwójny, bo Powiat Nowosądecki otrzymał spore dofinasowanie na przebudowę drogi powiatowej Wronowice - Żbikowice z której korzystać będą przede wszystkim nasi mieszkańcy. Mamy więc „dwie pieczenie na jednym ogniu” – mówi Andrzej Romanek, wójt gminy.

Źródło: Gm. Łososina Dolna, fot. MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować