Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniPowiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej świętuje 5-lecie istnienia

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej świętuje 5-lecie istnienia

W tym roku Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej świętuje 5-lecie istnienia. Dzięki funkcjonowaniu tej placówki, 33 osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności mają zatrudnienie, czują się potrzebne i z powodzeniem świadczą usługi z zakresu ogrodnictwa, hodowli i poligrafii.

 

- Nasi podopieczni uczą się zawodu w trzech pracowniach: ogrodniczej, poligraficzno-fotograficznej oraz hodowlanej - mówi Bartłomiej Krzeszowski, dyrektor PZAZ w Nawojowej. - Znajdują się pod stałą opieką instruktorów pracy, psychologa oraz rehabilitanta.

 

W ramach pracowni poligraficzno-fotograficznej wykonywane są m.in. plakaty, ulotki, broszury, wizytówki, kalendarze, nadruki na kubkach, koszulkach, ubraniach roboczych oraz różnych gadżetach reklamowych.

 

Pracownia ogrodnicza zajmuje się utrzymaniem terenów zielonych, sprzedażą drewna opałowego, produkcją i sprzedażą owoców i warzyw. W okresie jesienno-zimowym wykonywane są ozdoby świąteczne i okolicznościowe.

 

Natomiast w pracowni hodowlanej niepełnosprawni uczą się obsługi inwentarza żywego i pracy z końmi. W jej ramach prowadzona jest nauka jazdy konnej przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów.

 

Dodatkowo na terenie PZAZu znajduje się mini zoo, plac zabaw, grill i świetlica, w której można organizować imprezy okolicznościowe.

 

- Z naszych usług mogą skorzystać wszyscy: osoby indywidualne, instytucje i przedsiębiorcy - dodaje dyrektor Bartłomiej Krzeszowski. - Warto to zrobić, bo dochody z działalności są przeznaczane na zakładowy fundusz aktywności, z którego jest finansowana działalność rehabilitacyjna, czyli między innymi dokształcanie, rekreacja i udział w życiu kulturalnym pracowników niepełnosprawnych. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą uzyskać zniżkę w wysokości obowiązkowych składek odprowadzanych na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Z okazji jubileuszu, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i członkowie Zarządu złożyli gratulujące dyrektorowi i pracownikom.

 

- Jubileusz 5-lecia to moment na podsumowania dotychczasowych osiągnięć i określenia dalszych kierunków działania. Cieszę się, że pomimo wielu trudności, Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej tak dobrze funkcjonuje. To zasługa pracowników i dyrektora. Z tym większą radością gratuluję! Życzę zapału i radości z pomagania osobom niepełnosprawnym. Niech kolejne lata przyniosą realizację nowych przedsięwzięć służących rozwojowi całego Powiatu Nowosądeckiego.

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej świętuje 5-lecie istnienia Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej świętuje 5-lecie istnienia Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej świętuje 5-lecie istnienia Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej świętuje 5-lecie istnienia Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej świętuje 5-lecie istnienia Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej świętuje 5-lecie istnienia

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować