Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Pożar samochodu i garażu w Marcinkowicach

Pożar samochodu i garażu w Marcinkowicach

Wczoraj około godziny 18, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu i garażu w budynku mieszkalnym w Marcinkowicach.

 

Na miejsce pożaru zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Krasne Potockie oraz OSP Klęczany.  

 

Po dojeżdzie na miejsce zdarzenia ustalono, że palił się garaż w budynku mieszkalnym zlokalizowany w suterynach. Płomieniami objęty był również samochód osobowy. Właściciel zgłosił, że w pomieszczeniach przy garażu były butle z gazem. Oprócz tego wszędzie było dużo dymu - relacjonują funkcjonariusze PSP.

 

Mieszkańcy tj. 10 osób, w tym siódemka dzieci opuścili  budynek przed przybyciem zastępów straży. W wyniku pożaru poparzeniu oraz podtruciu dymem uległ mężczyzna, który przed przybyciem strażaków próbował gasić ogień.

 

W budynku odłączono prąd. Strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz ugasili ogień. Nadpalone materiały i wyposażenie zostały usunięte z garażu, a pomieszczenia oddymione przy użyciu wentylatora. Pojazd został wyciągnięty z garażu pojazd przy użyciu wciągarki samochodu pożarniczego. Na koniec pomieszczenia zostały skontrolowane miernikiem i kamerą termowizyjną.

Pożar samochodu i garażu w Marcinkowicach Pożar samochodu i garażu w Marcinkowicach Pożar samochodu i garażu w Marcinkowicach

Fot. PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować